Centro istorijos muziejus buvo įkurtas 2004 m. sujungus buvusių Statybininkų, Žemės ūkio ir Politechnikos mokyklų muziejų eksponatus ir saugojamą muziejinę medžiagą. Ekspozicijų nuotraukose pateikiama mokyklų istorija iki Centro sukūrimo. Ji mena buvusius mokytojus ir mokinius. Čia pristatoma dabartinių Paslaugų, Statybos ir  mechanikos, Gimnazijos, Vilkaviškio, Kudirkos Naumiesčio ir Pataisos namų skyrių mokytojų ir mokinių veikla.

Dviejose patalpose eksponuojami stendai, skirti supažindinti su buvusių mokyklų istorija, mokinių ir mokytojų laimėjimais, įvairūs prizai ir sportiniai apdovanojimai, metraštyje ir nuotraukose fiksuojami svarbiausi įvykiai.

Pagrindinį fondą pagyvina mokykliniai atributai: senas mokyklos televizorius, mokyklai būdingos praeities techninės mokymo priemonės, etnografiniai daiktai.

Mokiniai Centro istorijos muziejui dovanoja savo kūrybinius darbus.

Čia pristatomi išskirtiniai eksponatai: „Daugiakaušis ekskavatorius“, kurį sukūrė jaunųjų technikų būrelio nariai kartu su mokytoju  J. Piliponiu  (1974 m.) ir „Barboros Radvilaitės kostiumas“, sukurtas siuvėjo mokymo programos mokinių  kartu su mokytojomis J. Logaiko ir  M. Mažėtiene.

Centro istorijos muziejaus ekspozicijoje eksponuojama statulėlė „Metų žvilgsnis 2013“. Šia statulėle už svarų indėlį  profesinio švietimo ir verslo bendradarbiavimą, miesto įvaizdžio kūrimą Centrą apdovanojo Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas.

Centras dalyvauja įvairiose veiklose. Jo sėkmingos veiklos rezultatų įrodymas gausi apdovanojimų kolekcija.

Muziejaus svečiai savo įspūdžius užrašo Svečių knygoje. Keletas iš jų:

... „Linkiu Jums plėstis, augti ir būti laimingiems“,... -  linki Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

... „Žavimės jūsų pastangomis ir darbų rezultatais bei linkime kuo geriausios kloties“,... – rašo Marijampolės kolegijos direktorius Vaidotas Viliūnas.

... „Sugrįžome po 30 metų. Čia viskas miela,  mena tuos laikus,  nors ir daug naujovių“,... - dalinasi įspūdžiais buvę mokiniai.

Muziejuje nuolat lankosi svečiai ir Centro mokiniai.