• Motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojas

Programos paskirtis. Motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo modulinė profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojui parengti, kuris gebėtų savarankiškai eksploatuoti ir vairuoti C ir CE kategorijų motorinę transporto priemonę, vežti krovinius komerciniais tikslais.
Būsimo darbo specifika. Įgiję šią kvalifikaciją asmenys, turintys vairuotojo pažymėjimą su Europos Bendrijos kodu (95), galės dirbti kelių transporto ir kitose autoparką turinčiose įmonėse. Darbas reikalauja fizinės ištvermės. Darbas gali būti organizuojamas pamainomis. Darbo metu privaloma prisisegti skiriamąjį ženklą, gali būti reikalaujama dėvėti specialiuosius darbo drabužius.
Privalu atlikti sveikatos profilaktinį patikrinimą ir turėti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.
Motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo darbo priemonės yra C1, C1E, C ir CE kategorijų motorinė transporto priemonė motorinių transporto priemonių junginys kroviniams vežti, įrankiai ir įranga techninei motorinės transporto priemonės priežiūrai, krovimo įranga ir kt.
Baigus modulį „C ir CE kategorijų motorinės transporto priemonės eksploatavimas ir vairavimas“ yra išduodamas pažymėjimas, suteikiantis teisę laikyti teorinių žinių ir praktinių transporto priemonės valdymo įgūdžių ir gebėjimų patikrinimo egzaminą VĮ ,,Regitra“. Baigus modulį „Krovinių vežimas komerciniais tikslais“ yra išduodamas pažymėjimas, suteikiantis pradinę kvalifikaciją vežti krovinius komerciniais tikslais.
mokymo programą rasite čia