Gruodžio 10 dieną LITEXPO parodų ir kongresų rūmuose įvyko Lietuvos Junior Achievement jaunųjų verslininkų mugė „eXpo 2022. Šiais metais savo produktus ir paslaugas pirkėjams siūlė net 130 jaunųjų mokinių bendrovių, tarp kurių ir Marijampolės profesinio rengimo centro virėjų bendrovė „Vers Miami“.

Kalėdinė „eXpo“ yra jau tradicija tapęs „Lietuvos Junior Achievement“ renginys, kuris kasmet vyksta Vilniuje. Neatsiejamas nuo sostinėje vykstančio kalėdinio laikotarpio renginys siūlo išskirtinė galimybę susipažinti su jauniausiais verslų kūrėjais Lietuvoje – moksleiviais.Kalėdinės mugės organizatoriai sako, kad šiemet mokiniai pristatė savo produktus ir paslaugas, kurios puikiai tiks įvairioms Kalėdoms: nesvarbu, ar sveikinsite draugus, ar leisite laiką su šeima. „Pandemijos metu įpratome švęsti Kalėdas mažose grupelėse, todėl šiemet šventės tikriausiai bus priešingos – su daug žmonių. Mugėje buvo puiki galimybė įsigyti dovanų didelėms ir mažoms Kalėdoms“. Lietuvos Junior Achievement vadovė Andželika Rusteikienė mini, jog šiemet mokyklose veikia jau daugiau nei 500 jaunųjų bendrovių., 130 iš jų pasirodė Kalėdinėje mugėje. Pasak mugės organizatorių, „į „eXpo“ patenka tik įdomiausios, produktus ar paslaugas jau kuriančios bendrovės.“

Džiaugiamės, jog iš gausaus būrio bendrovių, veikiančių visoje Lietuvoje, buvo pakviesti ir MPRC virėjų profesijos mokiniai. Jaunoji virėjų profesijos mokinių bendrovė “Vers Miami” gamina obuolių sūrius, pagardintus įvairiais vaisiais ir riešutais. Tai yra puikus sveikesnių saldėsių pasirinkimas, sprendžiantis mažesnį cukraus ir įvairių dažiklių suvartojimą. Produktas yra pagamintas, puoselėjant lietuvių virtuvės tradicijas, iš natūralių vaisių, sudėtyje nėra sintetinių dažiklių. Obuolių sūriai kelia nostalgiškus prisiminimus apie senelių gamintus saldėsius.

Iš mugės sugrįžome, pardavę visus nusivežtus sūrius, pasisėmę žinių, įveikę jaudulį ir sukaupę patirties. Dėkojame mokytojams ir MPRC bendruomenės nariams, kurie padėjo pasiruošti mugei.

Paulina Miliauskaitė