Profesinis tobulėjimas ir tarpkultūrinis pažinimas Tenerifėje

2022 m. rugsėjo 27 d. – spalio 26 d. dienomis šeši apdailininko profesijos mokiniai pagal „Erasmus+“ programos projektą „Atrask save Europoje“ sėmėsi tarptautinės patirties Tenerifėje, Ispanijoje. Stažuotės tikslas – patobulinti specifines kompetencijas, sustiprinti pasitikėjimą savimi, siekiant geresnio profesinio pasirengimo ir lengvesnės integracijos į darbo rinką.

Praktiką atlikome keturių žvaigždučių viešbutyje „Alua Tenerife“, įsikūrusiame šiaurinėje salos pakrantėje, žavingame miestelyje, buvusiame uostamiestyje – Puerto de la Cruz. Tai mažas, bet jaukus miestelis, su nedideliu senamiesčiu, tradiciniais kanarietiškos architektūros namais. Tai vienas iš populiariausių kurortų Kanarų salose.

Praktikos metu susipažinome su Ispanijos darbo kultūra, organizavimu, naudojamomis technikomis, metodais, priemonėmis. Darbo specifikas galėjome palyginti su pas mus naudojamomis, ieškojome panašumų ir skirtumų. Tinkavimo, glaistymo, ruošimo dažymui ir dažymo įgūdžius gilinome, renovuodami viešbučio kambarius, koridorius, lifto angas, laiptines bei laiptų turėklus. Didžiausias darbo skirtumas, kuris labiausiai nustebino, buvo tai, jog ispanai sienas dažo teptuku, o mes, taupydami laiką ir didindami darbo efektyvumą, dažome voleliu. Lyginome ir tai, jog ten visus metus yra teigiama oro temperatūra, tad pagrindą dažymui ar tinkavimui galima ruošti paprastesnį, atsižvelgiant į tai, jog pas mus šalyje toks pagrindas turi būti atsparus temperatūrų svyravimams, šalčiui, drėgmei ir pan.

Stažuotės metu ne tik gerinome apdailininko profesinius įgūdžius, bet tobulinome anglų kalbos žinias, išmokome ispaniškų žodžių, ugdėme tarpkultūrines kompetencijas bei socialinius įgūdžius. Keliaudami po gražų senamiestį, apsuptą senojo uosto ir garsėjantį siauromis gatvelėmis, kuriose gyvenimas verda visą dieną, praplėtėme savo kultūrinį akiratį, susipažinome su ispanų tradicijomis, architektūra. Stažuotėje įgijome tarpkultūrinio sąmoningumo, tapome labiau visuomeniški ir tolerantiški aplinkinių atžvilgiu.

Džiaugiamės, jog pasinaudojome galimybe mokytis ir įgyti kompetencijų svetur. Tai leido mums patobulėti, suteikė daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi bei leido praplėsti akiratį.

Projekto dalyviai: Arnas Stasiulionis, Eimantas Pileckis, Emilis Lukoševičius, Gytis Gutauskas, Gustas Čepulionis, Robertas Lastauskas

Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.