Marijampolės profesinio rengimo centrą, Marijampolę ir Lietuvą nušvietus trispalvėms, visi jaučiame pasiruošimą šventei. Smagu ruoštis, smagu švęsti, o dar smagiau suderinti šventišką nuotaiką su mokymusi. Tokią galimybę turėjo didelė grupė Centro mokinių, susirinkusių į protų mūšį „Šalis ta Lietuva vadinas…“, skirtą Kovo 11-ajai. Net aštuonios komandos nusprendė išbandyti jėgas. Atskiras pagyrimo žodis keliauja mokytojams Virginijai, Karoliui, Rugilei ir Rimvydui, kurie nepaliko mokinių vienų ir įsijungė į auklėtinių komandas.

„Gal nelabai drąsu buvo iš pradžių, bet žaidimas labai patiko!“; „Buvo labai smagu ir įdomu. Daug ką sužinojau. Reikėjo ir mums mokytoją pasikviesti“; „Pirmas turas sunkesnis, paskui įsivažiavom“ – tokiais įspūdžiais dalijosi žaidėjai. Žaidimo metu ne tik pasitikrinome žinias apie Lietuvos gamtą, įžymius žmones, istoriją ar kultūrą, bet ir stengėmės dirbti komandoje, bendradarbiauti, mokėmės punktualumo, gebėjome konkuruoti, greitai reaguoti, susikaupti, kritiškai mąstyti ir džiaugtis ne tik savo, bet ir draugų pergalėmis. Renginio metu įsitikinome, kad kasdienis darbas pamokose ir įgytos žinios leidžia laimėti prizus su šypsena veide, o kai kuriuos mokinius būtent sportinis azartas įkvėps pratęsti istorinę diskusiją jau prie vadovėlio.

Protų mūšyje geriausiai sekėsi IIG-2 grupės komandai, užėmusiai pirmąją vietą, kitas dvi prizines vietas užėmė PBg21-1 grupės ir ASMg21-1 grupių mokiniai. Sveikiname nugalėtojus, o laimėtojais jaučiamės visi, įsitraukę į netradicinę ugdančią veiklą. Susitikime ir visuose kituose renginiuose, džiaukimės savo valstybe ir savo mokykla, didžiuokimės savo bendruomenės nuveiktais darbais- tai ir bus tikrasis laisvo žmogaus ir laisvos valstybės įprasminimas.

Istorijos mokytoja metodininkė Edita Sėdaitienė

Galerija