Regioninis konkursas „Raštingiausias profesinės įstaigos mokinys ir darbuotojas"

Šiais metais kovo 5 dieną Centre vyko jau dešimtasis regioninis konkursas „Raštingiausias profesinės įstaigos mokinys ir darbuotojas“. Galima pasidžiaugti, kad per dešimtmetį konkurse sudalyvavo daugiau kaip 300 dalyvių ne tik iš Marijampolės profesinio rengimo centro, bet ir iš Alytaus bei Daugų profesinių įstaigų. Konkurso organizatoriai puoselėja gražią ir prasmingą tradiciją- kviesti dalyvauti mokinius ir darbuotojus. Kiekvienais metais nominuojamas raštingiausias mokinys ir darbuotojas. Pirmasis konkurso etapas vyksta profesinėse įstaigose, atrenkami raštingiausi mokiniai ir darbuotojai, kurie vėliau atstovauja savo mokyklą antrajame etape. Artėjant Lietuvai svarbiai šventei – Kovo 11 –ajai, konkurso dalyviai rašė diktantą apie patriotizmą ir kalbą, jos istoriją ir santykį su žmogumi.

Paskelbus konkurso rezultatus, šiais metais raštingiausia mokine tapo Gimnazijos skyriaus PBg23 grupės mokinė Viktorija Tamošiūnaitė, raštingiausia regiono profesinių mokymo įstaigų darbuotoja- Gimnazijos skyriaus matematikos mokytoja Jūratė Kazlauskienė. Visi dalyviai apdovanoti Centro padėkos raštais, o raštingiausiems įteiktos vertingos dovanos.

Renginio pabaigoje nuskambėjo mintis, kad atsakomybė už gimtosios kalbos likimą yra labai asmeniška. Tikime, kad konkursas turi ateitį, nes kiekvienam lietuviui yra svarbu mokėti taisyklingai rašyti, tobulinti ir puoselėti savo kalbą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Jurgita Schroeder

Galerija