Tvarūs sprendimai darniai ateičiai

Marijampolės profesinio rengimo centro bendruomenė vis daugiau dėmesio skiria tvarumui ir žengia ryžtingus žingsnius siekiant darnios ateities. Mūsų įstaigoje tvarumo idėjos įgyvendinamos įvairiose srityse, siekiant kurti ekologišką ir sąmoningą aplinką mokiniams, mokytojams ir visai bendruomenei.
Vienas iš reikšmingų žingsnių tvarumo link – tai prieš keletą metų įrengtos saulės baterijos. Šios baterijos generuoja dalį mūsų sunaudojamos elektros energijos, taip mažindamos mūsų priklausomybę nuo tradicinių energijos šaltinių ir prisidėdamos prie klimato kaitos mažinimo. Tai leidžia ne tik taupyti išteklius, bet ir skatina atsakingą energijos vartojimą.
Didelį dėmesį skiriame judumo skatinimui. Marijampolės PRC kieme (Kauno g. 117, Marijampolė) įrengta dviračių/paspirtukų stoginė, kurią suprojektavo ir įrengė čia dirbantys mokytojai ir mokiniai. Stoginėje yra galimybė pasikrauti savo elektrinę transporto priemonę. Tai skatina mokinius ir darbuotojus rinktis ekologiškesnį ir sveikesnį keliavimo būdą.
Dar vienas svarbus žingsnis – elektromobilio įsigijimas – įsipareigojame mažinti išmetamųjų dujų kiekį ir skatinti ekologiškas transporto priemones.
Džiaugiamės, kad Marijampolės PRC kuriamos saugios erdvės iš antrinių žaliavų. Ši iniciatyva ne tik prisideda prie atliekų mažinimo, bet ir ugdo mokinių kūrybiškumą bei sąmoningumą. Jie mokosi, kaip galima efektyviai panaudoti turimus išteklius ir kurti estetiškas, funkcionalias aplinkas.
Atliekų rūšiavimas, popieriaus mažinimas renkantis skaitmeninius sprendimus ir elektroninius dokumentus, draugiškų aplinkai produktų ir paslaugų pasirinkimas – tai mūsų kasdieninė veikla. Nepaisant jau pasiektų rezultatų, nesiruošiame sustoti. Planuojame toliau plėsti tvarumo iniciatyvas, diegti naujas technologijas ir šviesti bendruomenę apie tvarumo svarbą. Siekiame tapti pavyzdžiu kitoms įstaigoms ir parodyti, kad mažais žingsniais galima pasiekti didelius pokyčius.
Tvarumas yra raktas į šviesesnę ir sveikesnę ateitį. Kviečiame visus prisijungti prie mūsų kelionės ir kartu kurti tvarų pasaulį.
 
Direktoriaus pavaduotoja infrastuktūrai
Rugilė Sveikataitė-Šnekutė
 

Galerija