Marijampolės PRC padavėjų/barmenų specialybės mokinės grįžo iš mėnesį trukusios stažuotės Florencijoje (Italija). Tai vienas gražiausių ir turistų lankomiausių pasaulio miestų, dovanojančių pribloškiančių architektūrinių statinių, užburiančių kraštovaizdžių ir kvapą gniaužiančios kavos bei vietoje kepamos picos aromatų.

Padavėjų/barmenų specialybės mokinės projekto dalyvės – Aistė, Akvilė, Brigita, Erika ir Liveta pasakojo, jog stažuotėje ne tik praplėtė savo kultūrinį akiratį, pažino nuostabų kraštą, bet ir lavino profesinius įgūdžius. Dirbdamos skirtingose vietose mokėsi gaminti kavas, paruošti užkandžius, plakti kokteilius, serviruoti stalus, priimti užsakymus ir aptarnauti svečius užsienio kalba. Dalyvė Liveta, dirbdama La Ménagère restorane, išmoko taisyklingai pjaustyti duoną bei ją pateikti specialiuose dubenėliuose, uždengiant servetėle, kaip priimtina italams.

Mokines ypač nustebino kavinių aptarnavimo lygis ir maisto kokybė, sužavėjo ir stalų serviravimo ypatumai. Akvilė, atlikdama praktiką Il Bottegone restorane, susipažino su užsakymų priėmimo programa, kuri stipriai palengvina padavėjo darbą su klientais, padeda išvengti užsakymo klaidų, gerina aptarnavimo kokybę.

Praktika užsienyje praturtino ir kultūrinėmis žiniomis. Laisvu nuo praktikos metu projekto dalyvės keliavo po miestą, pažino jo kultūrą, istoriją, klausė grojančių gatvės muzikantų, lankė įdomias vietas, apie kurių reikšmę ir atsiradimą pasakojo gidas. Senoviniai architektūriniai statiniai, tokie kaip Santa Maria Del Fiore katedra, seniausias Europoje arkinis tiltas Ponte Vecchio, siaurų gatvių pastatai paliko neišdildomą įspūdį.

Mėnesio trukmės stažuotė Italijoje išugdė ir daug asmeninių savybių, tokių kaip savarankiškumą, atsakingumą, pareigingumą, finansinį raštingumą, bendradarbiavimą ir bendravimą, streso įveikimą, sprendimų priėmimą, kasdieninių buities ir namų ruošos įgūdžių lavinimą bei gebėjimą naudotis viešuoju transportu svetimoje šalyje. Sustiprino dalyvių anglų kalbos žinias.

Pažinęs ir priėmęs save tokį, koks esi, lengviau supranti, kuo norėtum būti, ką tikrai norėtum dirbti. Profesijos pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų žmogaus gyvenime. Tai tarsi pamatai, ant kurių bus statomas visas žmogaus gyvenimas: jei specialybė bus miela, tuomet ir darbas kels pasitenkinimo jausmą, žmogus tobulins savo žinias ir įgūdžius, jausis svarbus. Šios praktikos metu dalyvės pajuto, jog padavėjo/barmeno profesija joms tinkama ir planuoja sieti ateitį būtent šioje srityje.

„Erasmus+“ programos projektas „Atrask save Europoje“

Projektų vadovė Kamilė Koncevičiūtė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/