„Erasmus+“programos projekto ,,Digital ambassador of cultural heritage” ( „Skaitmeniniai kultūrinio paveldo ambasadoriai“) dalyviai 2021m. gruodžio 17 d. subūrė centro bendruomenę į sklaidos renginį pasidalinti įspūdžiais ir patirtimis, įgytomis Turkijoje.

Šių metų lapkričio 28 – gruodžio 4 dienomis įvyko antrasis tarptautinis susitikimas Bursos mieste Turkijoje. Dalyviai iš Latvijos, Portugalijos, Rumunijos, Lietuvos ir Turkijos susitiko Bursa Hasan Ali Yücel Anatolia mokykloje sukurti skaitmeninį žaidimą.

Sukurtas skaitmeninis žaidimas ne tik pagilins įgūdžius geografinėje, kultūrinėje bei informacinio raštingumo srityse, bet ir formuos mokinių žinias apie kultūrinių paveldų svarbą visuomenei, padės stiprinti bendruomeniškumą tarptautiniu lygmeniu.

Bursa yra vienas iš svarbiausių Turkijos istorinių miestų. Jame gausu paminklų, mečečių ir kitų turistų lankomų vietų, datuojamų ankstyvaisiais Osmanų imperijos metais. Šiame mieste yra įsikūręs ilgiausias pasaulyje funikulierius, nusidriekęs Uludağ (Didžiojo kalno) šlaitais.

Keliaudami ir pažindami Turkijos kraštą naudojomės tarptautinio susitikimo metu Rumunijoje sukurtu skaitmeniniu žemėlapiu. Lankėme materialųjį ir nematerialųjį paveldus, susipažinome su šalies kultūra ir papročiais, istorija ir kraštovaizdžiais nuo žaliųjų Bursos parkų iki snieguotų kalnų viršūnių. Išmoktas tradicinis turkiškas šokis – dar labiau praplėtė kultūrinį pažinimą ne tik projekto dalyvių, bet ir centro bendruomenės. Renginio metu mokėme šokti ir susirinkusius dalyvius.

Projekto komandos dalyviai – Erikas, Ieva, Viktorija ir Domantas, grįžę iš tarptautinio susitikimo apie dabartinius ir ateities projektus, vienbalsiai teigia, jog „geriausia prisijungti ir pabandyti“. Dalyvavimas projekte padeda pagilinti anglų kalbos žinias, bendravimą su kitomis tautomis, praplėsti akiratį, susirasti naujų draugų, susipažinti su kultūromis ir kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais.

Savo įspūdžiais komanda dalinasi šiame video klipe.

Informaciją apie projekto veiklas ir rezultatus galite rasti projekto internetinėje svetainėje https://d-ambassadors.com/.

Projektų vadovė Kamilė Koncevičiūtė

Šis leidinys (ar kūrinys) atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/