Praėjusių mokslo metais Marijampolės profesinio rengimo centro Paslaugų, Vilkaviškio bei Kudirkos Naumiesčio skyriuose startavo Lietuvos Junior Achievement mokomųjų bendrovių (toliau-MB)veikla. Apžvelgiant bendrovių veiklos rezultatus, galime pasidžiaugti aktyviu visų bendrovių įsitraukimu ir verslumo kompetencijos ugdymu.

Paslaugų skyriuje veikė trys mokomosios bendrovės – „Daži-Moza“, „Beauty By Us“ ir „Sveikas pilvas“. Dažytojų-tinkuotojų padėjėjų profesijos bendrovė „Daži-Moza“ gamino rankų darbo padėkliukus puodams ir puodeliams, apsaugančius paviršius nuo šalčio ar karščio. Mokiniai, kurdami gaminius, panaudojo antrines žaliavas, atliekančias statybų procese. Kirpėjų profesijos mokinių bendrovė ‚Beauty By Us“ klientams siūlė atstatomąsias plaukų priežiūros procedūras: pvz.:galvos plovimas su masažu, galvos odos pilingas, aliejinis atstatomasis plaukų prisotinimas. Jaunoji įvairių profesijų mokinių bendrovė „Sveikas pilvas“ gamino sveikuoliškus saldumynus, naudodami natūralius maisto produktus: džiovintus vaisius, juodą šokoladą. Mokiniai, aptardami bendrovių veiklos procesus, išskyrė galimybę formuoti socialiai atsakingą, tvarų ir draugišką gamtai verslą.

Vilkaviškio skyriaus MB „Steel“ turėjo idėją gaminti metalo dirbinius, tačiau nepasisekus gamybos procesams pakeitė gamybą į rankų darbo papuošalus: medicininės kaukės laikikliai + akinių laikikliai, apyrankės ir grandinėlės. Mokiniai įsitraukė į kūrybinį ir gamybinį procesą, įgijo darbo komandoje patirties. 

Kudirkos Naumiesčio MB ,,Nopaičio slėnis“ vykdė prekybą molio dirbiniais. Vertindami savo bendrovės veiklą, mokiniai džiaugėsi, jog turėjo galimybę geriau pažinti save, sėkmingai atrasti ir tikslingai pradėti ugdyti  gabumus ir talentus, pasitikrinti pasitikėjimo savimi įgūdžius, išanalizuoti  pomėgius, vertybes, įgūdžius ir prioritetus, pasineriant į karjeros planavimo ir verslo paieškas. Sėkmingas pavyzdys gali auginti pasitikėjimą, tiek  besimokant mokykloje, tiek vėliau gyvenime.  Mokiniams patiko bendradarbiavimas, paremtas iniciatyva, pagarba pasirinkimui. Sunkiausias buvo  konkurencija tarp MB, kuri ir toliau tikriausia didės. Tai signalas, kad idėjos pasirinkimas yra svarbus ir atsakingas žingsnis.

Marijampolės profesinio rengimo centro mokomosios bendrovės  Centro bendruomenę ir svečius kvietė apsipirkti žiemos ir Velykinėje mugėse, MB „Daži-Moza“ Centrą atstovavo Vilniaus Litexpo parodų rūmuose vykusioje nacionalinėje mugėje „Kalėdos grįžta: eXpo 202“. Taip pat visos penkios bendrovės dalyvavo Marijampolės jaunųjų verslininkų klubo organizuotoje regioninėje bendrovių mugėje „eXpo 2022“, kurioje MB „Daži-Moza“ ir „Sveikas pilvas“ verslo idėjos pelnė apdovanojimus už tvarumą bei socialinę atsakomybę.

Kad mokomųjų bendrovių veikla yra labai aktuali rodo ir tai, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pratęsė bendradarbiavimo sutartį su viešąja įstaiga „Lietuvos Junior Achievement“. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad „Bendradarbiavimas su „Lietuvos Junior Achievment“ stiprinant mokinių ekonominį, finansinį raštingumą tęsiasi ne pirmus metus ir džiugu, kad tyrimai rodo teigiamus pokyčius. Verslumas nėra tik verslas, tai ir kūrybiškumas, komandinis darbas, veiklumas, iniciatyva, pasitikėjimas savimi ir kitais. Tai įgūdžiai, reikalingi visiems įvairiausiose srityse“.

Plačiau skaitykite: https://smsm.lrv.lt/lt/naujienos/smsm-ir-lietuvos-junior-achievment-bendromis-jegomis-sieks-ugdyti-mokiniu-versluma

   Paulina Miliauskaitė

/*54745756836*/