Marijampolės PRC grupė ASMg20-1 kartu su profesijos mokytoju gegužės 17-21 d. dalyvavo Alytaus PRC projekto „Pramonės sektoriaus praktinių įgūdžių įgijimas SPMC“ Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0004 mokymuose. Jie buvo turiningi ir įdomūs, pateikiame įspūdžius.
„Pirma diena – kelionė, įsikūrimas bendrabutyje, pietūs ir kelios pamokos po pietų, vakarienė ir laisvas laikas.
Antra diena – pusryčiai, prasideda pamokos. Susipažinome su LEGO robotukais. Mokytojas manė, kad tai bus vaikiški žaidimai, bet labai greitai pats taip įsitraukė į veiklą, kad užmiršo ką nors užfiksuoti nuotraukose. Reikėjo surinkti mechaniškai stiprią konstrukciją bei kompiuteriu parengti roboto variklių bei aplinkos stebėjimo jutiklių valdymo programas, jas perduoti robotui „bluetooth“ ryšiu. Pamokos baigėsi robotų varžybomis – kieno robotas tiksliau ir greičiau pats įveiks iš anksto užduotą trasą.
Popietė skirta pažinčiai su Alytumi.
Trečia diena – elektrotechnikos ir elektronikos teorija. Pagrindinė tema- elektros mašinos.
Ketvirta diena – iki pietų atlikome elektrinius matavimus, surinkinėjome elektrines schemas su elektronikos elementais. Po pietų pajungėme trifazius variklius su specialia tokių variklių paleidimo įranga. Dar keli panašūs užsiėmimai ir vaikinai mokės savarankiškai pajungti pramoninius variklius.
Penkta diena – kompiuterio pagalba projektuojame elektrines schemas. Smagiausia, kad galima paleisti simuliaciją ir matyti, kas gi vyksta. Po užsiėmimų renkame daiktus, tvarkomės ir kelionė namo.
Savaitė praėjo turiningai. Išmokome naujų dalykų (ir ne tik moksluose, bet ir gyvenime), užtvirtinome, ką jau žinojome, turėjome puikias buitines sąlygas, skanų gausų maistą. Užskaitom!“

Profesijos mokytojas Rimvydas Šoblinskas

/*54745756836*/