2022 m. gegužės 1 – 12 dienomis apdailininko profesijos mokytojai Audronė Vaitkevičienė ir Saulius Orina, kirpėjų profesijos mokytoja Kristina Savickienė ir floristikos profesijos mokytoja Giedrė Abraitienė įgūdžius bei kompetencijas tobulino Italijoje. Vizitai kitos šalies mokymo įstaigose bei įmonėse suteikia galimybę tobulėti profesinėje srityje, stebint jų darbo būdus, metodus bei naudojamas technologijas. Stažuotės metu mokytojai galėjo susipažinti su Italijos švietimo sistema, šalies ir miesto istoriniu paveldu, tradicijomis, kultūra bei nuolat besišypsančiais ir trokštančiais komunikavimo, pašnekesių ir skardaus juoko žmonėmis.

Sienos mieste įsikūrusios statybos mokyklos „Ente Senese Scuola Edile“ vadovai ir pedagogai supažindino su Italijos profesiniu mokymu, mokyklos istorija, taikomais ugdymo metodais ir praktika, pristatė įstaigos veiklą charakterizuojančią strategiją – praktinių ir teorinių įgūdžių ugdymas ir perdavimas, siekiant gerinti statybos sektoriaus kokybę, derinant tradicinio mokymo išsaugojimą su mokymo priemonių naujoviškumu. Sienos rotušėje „Palazzo Pubblico“ galėjome susipažinti su pastato interjere esančių freskų išsaugojimo ir atnaujinimo darbų vykdymo eiga ir technologijomis.

Anot Giedrės, Italija – puiki šalis dideliam augalų rūšių asortimentui dėl tinkamų klimato sąlygų, o floristikos sritis – ypač populiari ir plėtojama.Lankantis floristikos mokykloje ir kompanijose, galėjau palyginti ir įvertinti jų darbo patirtis, metodus ir subtilybes su savosiomis. Gėlių salonas „Jardin La Menagere“ – vienas iš didžiausią įspūdį palikusių vietų. Jis įsikūręs aukšto lygio restorano viduje, tad restorano svečiai gali iš arti stebėti meistrų darbą. Vizitas „Istituto Agrario di Firenze“ padėjo geriau susipažinti su Italijoje auginamų augalų įvairove, jų auginimo ypatumais. Gėlių pardavimo, eksponavimo, darbo su klientais patirties pasisėmiau seniausiai Florencijoje įkurtoje gėlių auginimo bei pardavimo įmonėje „Vivaio il Giardieniere“. Tai puiki galimybė patobulinti savo kalbinius, asmeninius bei darbo komandoje įgūdžius. Įgytas žinias panaudosiu savo profesinėje veikloje, pasidalindama ne tik gerąja patirtimi, bet ir išmoktais naujais darbo metodais ir principais, su mokiniais ir kolegomis.

Pasak Kristinos, mada Italijoje – beveik nacionalinė vertybė. Niekam ne paslaptis, jog Italijoje svarbiausia ne tik drabužis, bet ir madinga šukuosena. Stažuotės metu Florencijoje pamačiau ir susipažinau su šių dienų šukuosenomis, dažymų technologijomis, priemonėmis ir tendencijomis. Turėjau galimybę pasimokyti naujausios mados kirpimo ir dažymo technikos, kuri modeliuojama atsižvelgiant į kliento galvos ir veido formą, odos tipą bei kitus pageidavimus. Susipažinau ir su akademijose organizuojamų mokymų principais ir jų galimybėmis. Į savo profesinę mokymo(si)

veiklą įtrauksiu naujus darbo metodus ir technologijas bei priemones, su kuriomis susipažinau Florencijoje.

Keliauti Italijoje – kaip keliauti istorija. Skirtingi Italijos veidai, skirtingi istoriniai laikotarpiai bei skirtingų laikų architektūros tiesiog užgniaužia kvapą. Florencija – vienas labiausiai istoriškai garsėjančių miestų, kuriame turėjome galimybę susipažinti su apie 300 metų valdžiusios žinomiausios Florencijos giminės – Medičių istorija ir jų įtaka miesto raidai, aplankėme žymiausius miesto pastatus, bažnyčias bei monumentus: Florencijos katedrą Santa Maria del Fiore, Šventojo Kryžiaus baziliką, seniausią Europoje arkinį tiltą Pontė Vekijo, „Boboli“ sodus. Lankydamiesi Uficių galerijoje, pamatėme italų renesanso dailininko, skulptoriaus, architekto, poeto, inžinieriaus Mikelandželo Buonaroti skulptūrą „Dovydas“, Leonardo da Vinči paveikslus „Kristaus krikštas“ ir „Geroji naujiena“.

Apibendrindami stažuotės Italijoje tikslus ir naudą teigiame, jog tai ne tik profesinių įgūdžių tobulinimas ir mokymas(is), naujų technologijų ir metodų įvedimas į profesinio mokymo programas, bet ir neįkainojama patirtis, nuolatinis tobulėjimas, vertybių puoselėjimas, asmeninių ir bendrųjų kompetencijų tobulinimas bei nuostabus kultūrinis pažinimas.

„Erasmus+“ programos projektas „Atrask save Europoje“

Projekto dalyviai Kristina Savickienė, Giedrė Abraitienė, Audronė Vaitkevičienė ir Saulius Orina

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/