2022 m. lapkričio 21-25 dienomis ir gruodžio 5-9 dienomis Marijampolės PRC Sektoriniame praktinio mokymo centre vyko praktiniai užsiėmimai Raseinių technologijos ir verslo mokyklos bei Vilniaus agroekologijos mokymo centro filialo „Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kiemo“ automobilių mechaniko profesijos mokiniams.

Raseinių technologijos ir verslo mokyklos mokiniai susipažino su dyzelinių vidaus degimo variklių maitinimo sistemomis bei dyzelinių automobilių EURO standartais. Mokiniai, naudodami naujausią diagnostikos įrangą ir dujų analizatorių, išmatavo išmetamųjų dujų sudėtį. Mokiniai išmoko apie visas dyzelines maitinimo sistemas, jų skirtumus, sužinojo detalių sandarą. Naudodamiesi Common-rail sistemos stendu sužinojo, kaip veikia maitinimo sistema, pamatė, kaip yra išpurškiamas kuras. Analizuodami purkštuvus tikrinimo stende, mokiniai išmoko atskirti tvarkingus ir netvarkingus purkštuvus, taip pat nustatyti jų gedimą. Mokiniai po šių mokymų gebės išmatuoti dujų sudėtį, atskirti kuro sistemas ir automobilių EURO standartus, nustatyti dyzelinių sistemų gedimus bei juos suremontuoti.

Vilniaus agroekologijos mokymo centro filialo „Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kiemo“

automechaniko specialybės mokiniai praktinio mokymo metu atliko praktines užduotis, susijusias su važiuoklės technine priežiūra ir remontu. Mokymų metu mokiniai susipažino su automobilio pakabos sandara, veikimu, pakabos gedimais ir jų šalinimo būdais, atliko pakabos priežiūros ir remonto darbus. Naudojantis specialiu kompiuteriniu amortizatorių tikrinimo stendu, patikrino automobilio amortizatorių būklę, montavimo ir balansavimo staklėmis atliko ratų techninę priežiūrą. Lengvųjų automobilių ratų geometrijos 3D matavimo stendu patikrino automobilio geometriją ir ją sureguliavo. Mokiniai gebės tinkamai atlikti važiuoklės techninę priežiūrą ir pašalinti gedimus.

Vyr. profesijos mokytojas Vytautas Jančiukynas ir profesijos mokytojas Edvinas Černauskas

Projektas ,,Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto sektoriniame praktinio mokymo centre“ Nr.09.4.1-ESFA-T-736-02-0006 finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.