Marijampolės PRC absolventai rugpjūčio – spalio mėnesiais dalyvavo stažuotėje pagal Erasmus+ programos projektą „Dirbančių profesinio mokymo įstaigų mokinių ir absolventų gebėjimo mokytis darbinėje veikloje stiprinimas (V etapas)“.

Išminčius Eschilas yra pasakęs: „Išmintingas ne tas, kuris daug žino, o tas, kurio žinios naudingos.“ Žinių prasmę ir naudą įtvirtina šio projekto veiklos, kuomet keturi automobilių mechanikos specialybės absolventai- Margarita Mikalauskaitė, Rokas Tumelis, Mantas Jančaitis ir Marijus Pečiulis tris mėnesius savo profesines žinias gilino Budapešte (Vengrija).

Darbas “Ivanics Csoport“ autoservise buvo prasmingas jaunuoliams. Jie pagilino žinias ir profesinius darbo įgūdžius automobilių remonto srityje. Mokiniai nebijojo iššūkių, su smalsumu ir atkaklumu ieškojo automobilių gedimo, teisingai taikė žinias, susipažino su autoserviso darbo sistema. Labiausiai jiems įsiminė neįprasti ir nė karto nematyti automobilių gedimai, kuriuos sutvarkyti jiems pavyko.

Absolventams patiko, kad savo darbo vietoje jie jautėsi kaip nuolatos besimokančios asmenybės. Darbdavys priėmė svetingai, supažindino su įvairiausiais darbo metodais ir priemonėmis ir tai ugdė mokinių pasitikėjimą ir norą dirbti.

Mokiniai gilino ne tik savo profesines žinias, bet taip pat ugdė socialinius, kalbinius, komandinius ir bendravimo įgūdžius. Margarita, Rokas, Mantas ir Marijus yra puikūs ne tik kaip savo srities specialistai, jie taip pat domisi kalbomis. Jie pastebėjo, kad ne visuomet buvo reikalingos anglų kalbos žinios, bet trijų mėnesių laikotarpis atvėrė jaunuoliams galimybes pramokti ir vengrų kalbos pagrindų.

Mokiniai – draugiškos asmenybės, todėl jiems greitai pavyko susirasti ir kitų šalių bendraminčių, su kuriais smagiai leido laiką bei praplėtė savo kultūrinį akiratį. Gyvendami Budapešto centre, laisvalaikiu mokiniai aktyviai leido laiką: aplankė ir pamatė daug architektūrinių pastatų, aplankė Balatono ežerą, žvejybos batalioną, miestą Citadelą ir dar daug kitų įdomių vietovių.

Mokiniai rekomenduoja ir kitiems išbandyti su jų specialybe susijusias panašias praktikas, nes tik iššūkių dėka gali atrasti galimybių, kurios suteikia tvirtesnį pagrindą įsitvirtinant profesiniame kely bei tampant matomais ir konkurencingais specialistais.

Projektų vadovė Lina Klimavičienė

Šis leidinys (ar kūrinys) atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/