Darbo stebėjimo vizitas Graikijoje

Finansuojama Europos Sąsjungos

Darbo stebėjimo vizitas Graikijoje

2023 m. gegužės mėnesio 25-30 dienomis siuvėjų profesijos mokytojos Ineta Menkevičienė ir Gintarė Kavaliauskienė, buvo išvykę į darbo stebėjimo vizitą Atėnuose, Graikijoje.

Darbo stebėjimo vizito priimančioji organizacija – InPlanet. Pirmąją dieną aplankėme „Labaratory of the Hellenic Clothing Industry Assosiation“ (Graikijos drabužių pramonės asociacijos laboratorija), susipažinome su drabužių tendencijų puslapiais, kuriuos naudoja Graikijos dizaineriai, taip pat konstravimo programomis, lekalų koregavimo lentomis. Teko pamatyti, kaip gaminami natūralūs audiniai ir susipažinti su ateinančių metų populiariais audiniais. Pasidalinome savo konstravimo patirtimi ir naujovėmis.

Kitomis vizito dienomis aplankėme „KOURBELA IOANNA COMPANY“. Tai mados namai, kuriuose kuriami ir siuvami graikiško stiliaus drabužiai. Nustebino, jog viskas nuo drabužių sukūrimo ir pasiuvimo vyksta tame pačiame pastate. Todėl pamatėme, kaip kuriami drabužių dizainai, techniniai piešiniai, kaip konstruojami ir kaip siuvami bandomieji gaminiai. Teko išbandyti ir naujas sukirpimo technologijas – tai diskinius sukirpimo peilius. Šie mados namai paliko daugiausiai įspūdžių.

Aplankėme vienintelę Atėnuose mezgimo laboratoriją. Didelį įspūdį paliko visos mezgimo mašinos ir kiek įvairių gaminių galima numegzti.

Vykome į „Nedelkos“ vyriškų kostiumų siuvyklą, kurioje stebėjome, kaip atlieka praktiką pameistriai. Diskutavome apie senas ir naujas konstravimo ir siuvimo technologijas, dalinomės savo patirtimi.

Laisvu laiku aplankėme žymias Atėnų vietas: Akropolį ir jo muziejų, aplankėme sergančius vėžlius, taip pat susipažinome su graikų kultūra ir ragavome jų tradicinių patiekalų.

Vizito metu įgijome daug žinių profesinėje srityje bei idėjų, kuriomis pasidalinsime su mokiniais bei kolegomis. Tobulinome užsienio kalbos žinias, geriau pažinome naują šalį bei jos kultūrą ir užmezgėme naujų ryšių aplankytose įmonėse.

Profesijos mokytojos Ineta Menkevičienė ir Gintarė Kavaliauskienė

,,Erasmus+“ programos profesinio mokymo mobilumo projektas

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Galerija