Dendrologinis parkas

Marijampolės profesinio rengimo centro dendrologiniame parke gausu įvairių rūšių želdynų – medžių, krūmų ir vijoklių. Siekiant juos išsaugoti buvo parengtas aplinkosauginis aplinkotvarkos projektas ir pateiktas Marijampolės savivaldybės administracijai, patvirtintas Marijampolės savivaldybės taryboje ir gautas finansavimas Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiojoje programoje.

Įgyvendinant šį projektą atlikta želdinių inventorizacija, įvertina jų dendrologinė būklė, ekologinė svarba, estetinė ir kraštovaizdžio formavimo vertė, parengta augalų išsidėstymo schemą – planas, pagaminta 100 lentelių su  lietuvišku ir lotynišku augalo pavadinimu. Dendrologiniame parke yra išskirtinių medžių, kurie yra vienetiniai ne tik Marijampolėje, bet ir Lietuvoje.

Įvertinti želdinius padėjo kompetentingi Lietuvos dendrologų draugijos nariai, atvykę iš Klaipėdos, Kauno, Alytaus ir Marijampolės miesto aplinkos priežiūros rangovų bei Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkos valdymo skyriaus atstovai.

Dendrologinio parko medžių aprašus rasite čia.

/*54745756836*/