Karjeros dienos 2023

Š. m. kovo 1 d. Marijampolės profesinio rengimo centre vyko „Karjeros dienos 2023“. Šis renginys buvo skirtas centro mokiniams,  jie turėjo galimybę susipažinti su įvairių regionų įmonių ir įstaigų atstovais bei jų veikla. Marijampolės skyriuje save reprezentavo šios įmonės: UAB „Stevila“, Užimtumo tarnyba, Suvalkijos šaulių 4-oji rinktinė, UAB „Vidara – Stogai ir fasadai“, Mantinga, CIE LT Forge, Maisto Bankas, savanoriai Marijampolė, UAB G. LUCKAUS FIRMA „RIDA“, UAB „Pro colore“, VšĮ Marijampolės ligoninė.

Savo sėkmės istorijas pristatė mokytojai, buvę mokiniai, įmonių savininkai. K.Macijauskas, centro Gimnazijos skyriaus mokytojas, papasakojo, kaip nuo mažens domėjosi informacinėmis technologijomis ir šis pomėgis jį lydi iki šiol. Įgytos žinios ir noras tobulėti IT pasaulyje mokytojui padeda pamokų metu sudominti mokinius. Mokytojas visiems palinkėjo nebijoti daryti tai, kas patinka, nebijoti keisti pasirinkto kelio.

A.Staskevičius, prekinio ženklo „ERAbaldai“ įkūrėjas, buvęs centro mokinys, kuris 2000 metais baigė staliaus profesiją. Mokiniams jis papasakojo apie savo pirmus žingsnius, pradėtus centre, kaip ši profesija jam atnešė sėkmę. Šiandien Andrius su kolega yra prekinio ženklo „ERAbaldai“ įkūrėjai, sėkmingai priima baldų užsakymus ir juos gamina. Buvo akcentuota mintis, kad šiandien ši profesija yra labai reikalinga, trūksta gerų specialistų.

T.Mareckas, Karservisas, UAB autoserviso savininkas, nuo 13 metų pradėjo domėtis motorinių priemonių bei automobilių remontu, susidomėjimas bėgant laikui tik augo ir stiprėjo. Ši aistra  atnešė didelę sėkmę, kuria gali didžiuotis – autoservisas gavo verslo stabilumo įvertinimą  – „Top įmonė 2022“. Taip pat Tomas papasakojo apie kitas savo aistras – tai fotografiją bei keliones. Mokiniams jis palinkėjo siekti tikslo, nes tik didelės pastangos, noras daryti, tai, kas patinka, gali atnešti  sėkmę.

Vilkaviškio skyriuje vasario 28 d. mokiniai su karjeros specialiste J.Tupčiauskiene lankėsi Centre. Profesijos mokytojas M.Zdanevičius mokinius supažindino su naujais ir moderniais įrankiais, įrenginiais, laboratorijomis. 

Kovo 1 d.  centre lankėsi UAB ,,Reilita“ direktorius Enrikas Sergejus Petraitis, Jonas Geldota iš MB ,,Tinkasta“, Inga Kanapskienė iš ,,VIPAS gėlės“, Vilkaviškio jaunųjų verslininkų klubo prezidentas Paulius Jablonskis. Įmonės pristatė savo veiklas, įsidarbinimo galimybes, papasakojo savo sėkmės istorijas. Paulius Jablonskis pristatė naujienas ir galimybes kuriant savo verslą. Kovo 3 d.  karjeros specialistė J.Tupčiauskienė skaitė pranešimą ,,MPRC- Tavo karjeros pradžia“ Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijoje vykstančioje Karjeros dienoje. Mokiniams pristatytos specialybės, 9-10 kl moksleiviams  aptarta galimybė rinktis profesinius modulius. 

Vasario 27 – kovo 3 dienomis Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokiniai su karjeros specialiste N.Jankauskaite ir profesijos mokytojais lankėsi UAB ,,Riko prekyba“, UAB ,,Ecococon“, UAB ,,Audrokesta“, susipažino su įmonių veikla, darbo sąlygomis, darbe naudojamomis naujomis technologijomis, įranga, technika.

Kovo 1-ą dieną į Kudirkos Naumiesčio skyriuje vykusią ,,Karjeros dieną“ susitikti su mokiniais ir darbuotojais atvyko gausus būrys socialinių partnerių. Visus susirinkusius pasveikino skyriaus vedėja M.Jurgilienė. Kudirkos Naumiesčio seniūnijos seniūnas E.Belevičius papasakojo apie čia atliekamas veiklas. Savo prisiminimais apie UAB ,,Bakūžė“ įsikūrimą, pirmus darbo metus pasidalino V.Morkevičius. UAB ,,Lauksva“ administratorė A.Žukauskienė pristatė įmonės veiklą bei įsidarbinimo perspektyvas. VŠĮ ,,Šakių ligoninės“ vyr. gydytojas A.Klimaitis nuoširdžiai pasidžiaugė bendravimu ir bendradarbiavimu su skyriaus bendruomene. G.Šedbarienė pasidalino informacija apie VŠĮ ,,Namai visiems“ vykdomas veiklas. Susitikimo pabaigoje Marijampolės jaunimo užimtumo tarnybos karjeros konsultantės V. Pridotkienė ir K. Kasulaitytė pristatė regiono specialistų poreikį.

Visa skyriaus bendruomenė susidomėjusi klausėsi darbdavių ir liko labai patenkinta išgirstomis naujienomis.

Karjeros specialistės Vilma Žilovienė, Nerija Jankauskaitė, Justina Tupčiauskienė  

Galerija