Projektų naujienos

Mokėmės patiekalų gaminimo subtilybių Latvijoje

2022 m. spalio 20 – 31 dienomis penkios virėjo specialybės mokinės, besimokančios pagal individualizuotą mokymosi programą, Deimantė Rimaitė, Ieva Sartaityte, Inga Milčiūte, Vika Akstinaitė ir Estrėja Mačiukaitytė, kartu su lydinčia profesijos mokytoja Daiva Kasakaitiene mokėsi latviškų patiekalų gamybos subtilybių Rygoje, Latvijoje.

Praktiką atlikome „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums“ profesinėje mokykloje. Kasdien su didžiuliu entuziazmu ėmėmės iniciatyvos sužinoti ir mokytis naujų patiekalų receptų, domėjomės latviškos virtuvės tradicijomis. Praktikos metu turėjome galimybę išbandyti ir naujus, dar nematytus buitinius prietaisus, mokėmės daržovių pjaustymo ypatumų. Pagal pateiktą receptą gaminome įvairius tradicinius patiekalus: virėme moliūgų sriubą, kepėme bulvinius blynus su mocarela sūrio įdaru ir itališką duoną focaccia. Saldainių ir šokolado fabrikuose gaminome ir liejome šokoladinius saldainius. Atradome įdomų ir nekasdienišką saldainių, pagamintų iš kankorėžių, skonį.

Keliaujant po Rygos senamiestį, susipažinome su jo istorija, didingais architektūriniais pastatais, bažnyčiomis ir kultūra. Nustebino tai, jog Rygoje yra labai daug turistų, kaip ir nemažai lankytinų objektų. Lankydamos šios sostinės kultūrinius objektus ir vaikščiodamos po senamiestį, atradome nemažai panašumų su mūsų šalies sostine Vilniumi.

Stažuotės Latvijoje metu ne tik pagilinome ir įgijome naujų virėjo darbui reikalingų profesinių įgūdžių, bet ir ugdėmės virėjo darbui reikalingas asmenines savybes: darbštumą, atsakingumą, tvarkingumą ir gebėjimą pradėtą darbą atlikti iki galo. Mokėmės bendrauti ir latvių kalba, kuri turi gana nemažai panašumų su mūsų gimtąja kalba bei gebėjome bendrauti ir anglų kalba. Stiprinome komandinio darbo įgūdžius ne tik praktikos metu, bet ir atliekant kasdienius buities darbus.

Vertiname šią praktiką, kaip puikią galimybę geriau pasiruošti profesiniam darbui, geriau pažinti save, savo komandos narius, sustiprinti pasitikėjimą savimi nugalint kilusias baimes, ir įrodyti sau, jog galime mokytis ir tarptautinėje aplinkoje.

Projekto dalyvės

„Erasmus+“ programos projektas „Atrask save Europoje“.

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją. 

Daugiau projektų naujienų