Paminėta Europos diena

2023 m. gegužės 9-ąją minėjome Europos dieną – taikos ir vienybės dieną. Šią dieną prisimename Europos Sąjungos pamatines vertybes – vienybę ir solidarumą, kurios šiandien yra kaip niekad svarbios.

Projekto ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ jaunoji ambasadorė gimnazistė Gabija priminė, kodėl mes, europiečiai, esame panašūs, kas mus sieja ir vienija, o drauge esame tarsi viena didelė šeima.Šventėje sveikinimo žodį tarė Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius ir ,,Europe Direct“ centro vadovė Marijampolėje Vaida Burbienė.

Šiais mokslo metais Centre pradėjo mokytis mokiniai iš Ukrainos. Padėkos ir sveikinimo žodį tarė vienas iš jų – Danyil Kazak, minėdamas, jog kultūriniu ir tautiniu požiūriu Europa, o ypač Lietuva, yra labai artima Ukrainai. Karo kontekste lietuviai parodė, kokia jie draugiški ir neabejingi ukrainiečiams, todėl jie yra dėkingi už palaikymą.

Europos dieną paminėjome įvairiomis veiklomis. Bendruomenė visą dieną dalyvavo Europos egzamine, Kudirkos Naumiesčio skyrius organizavo protmūšį ,,Ką aš žinau apie Europos Sąjungą?“ bei dalyvavo vertimo konkurse ,,Verstuvės“. Vertimo konkursą organizavo KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas kartu su Europos Komisijos Atstovybe Lietuvoje ir vertimų biuru „Baltijos vertimai“. Šventinę dieną vainikavo bendruomenės 4 kilometrų bėgimas Pašešupio parke bei nuotrauka iš paukščio skrydžio miesto širdyje – ,,Mes mylime Europą“!

Projekto dalyvės Vilma Žilovienė ir Monika Lunskutė

Galerija