Naujienos

Per literatūrą pažinti Europos rašytojų

2022m. Gruodžio 16 d. Marijampolės profesinio rengimo centro gimnazijos skyriaus IIG grupės mokiniai pasakojo apie užsienio literatūros rašytojus, jų kūrinius. Netradicinę pamoką įkvėpė projektas ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės‘‘. Kalbėjome apie tuos autorius, kurie susiję su Europos Sąjunga, taip pat glaustai pristatytos ir autorių gimtosios vietos. Pristatydami Europos Sąjungos šalis – kūrėjų gimtines – pagilinome istorijos bei geografijos žinias.

Pamokos eigoje mokiniai žinias pasitikrino dirbdami grupėse ir atsakydami į projekte dalyvaujančių bei mokyklai atstovaujančių jaunųjų ambasadorių, Gabijos Radzevičiūtės, Aurelijos Nemuraitės, Augustės Stanaitytės, paruošto protmūšio klausimus.

Literatūra padeda geriau suprasti kitus, skaitantis, kūrinius pristatantis žmogus išsiskiria didesne empatija – jam lengviau įsijausti į kito jausmus ir požiūrį, lavinamas intelektas, ugdoma iškalba ir pasitikėjimas savimi, stiprinama motyvacija siekti tikslų. Toks kūrinių pakartojimas naudingas rašant rašinius ar ruošiantis egzaminui. #MEPALietuva

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Viktorija Grigaitienė