Marijampolės profesinio rengimo centre vyko „Karjeros savaitė“

Š. m. spalio 23 – 27 d. Marijampolės profesinio rengimo centre vyko „Karjeros savaitė“. Šis renginys buvo skirtas centro mokiniams, kurie turėjo galimybę susipažinti su įvairių regionų įmonių ir įstaigų atstovais bei jų veikla. Marijampolės skyriuje save reprezentavo šios įmonės: UAB „Stevila“, „Karjeras“, Suvalkijos šaulių 4-oji rinktinė, „Mantinga“, CIE LT Forge, VšĮ Marijampolės ligoninė, AB „Fasa“, UAB „Adampolis“, Alytaus Regioninis karo prievolės ir komplektavimo skyrius Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba Lietuvos kariuomenė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas.

Spalio 24 d. 9-10 klasių gimnazijos skyriaus mokiniai turėjo galimybę susipažinti su centru, profesijomis ir visomis centro galimybėmis. Spalio 25 d. centre lankėsi Vilkaviškio skyriaus mokiniai, kurie turėjo galimybę susipažinti ir ,,pasimatuoti profesijas“. Spalio 26 dieną Marijampolės PRC vyko paskaita ,,Karjerą planuoju atsakingai”. Pranešėja Loreta Barkauskienė, Marijampolės regioninio karjeros centro karjeros specialistė, mokiniams papasakojo apie karjeros galimybes. Renginio metu patirtimi dalinosi buvę centro mokiniai: Enrika Rudzikienė, sėkmingai dirbanti įmonėje UAB ,,Stevila“, teigė, kad didelis noras gali padėti mokiniams siekti tikslų, o Matas Kavaliauskas, dirbantis UAB ,,Mantinga“, mokinius drąsino nebijoti eiti į priekį, ieškoti pagalbos siekiant karjeros. Spalio 27 diena centre buvo labai turininga, nes turėjome ne vieną svečią -lankėsi ,,Mantinga“ atstovės Edita Vilkelienė ir Daiva Beržinskienė, kurios vedė edukaciją ,,Duonos kelias“. Edukacijos metu mokiniai ir mokytojai uždavė ne vieną klausimą bei degustavo duonos gaminius. Taip pat atvyko svečias – Lietuvos moksleivių sąjungos nacionalinio biuro veiklos programos ,,Karjera be barjerų“ koordinatorius Rokas Damulis. Susitikime Marijampolės, Kudirkos Naumiesčio ir Vilkaviškio skyriaus mokiniai aktyviai diskutavo apie karjeros galimybes, savanorystę ir aktyvią visuomeninę veiklą.

Vilkaviškio skyriaus mokiniai spalio 23 d. lankėsi Centre, karjeros dienų atidarymo darbdavių mugėje. 24 d. skyriuje lankėsi NVSC prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamento specialistės. Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Danilaitienė mokiniams paskaitė pranešimą apie tuberkuliozę, jos plitimą, profilaktiką bei šios ligos valdymą ugdymo įstaigoje. 25 d. lankėsi Marijampolės jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė Kamilė Kasulaitytė ir su III V gimnazijos mokiniais aptarė darbo rinkos tendencijos mūsų rajone ir Lietuvoje. I- II V gimnazijos skyriaus mokiniai su sektoriaus vadove V.Rudalevičiene lankėsi sektoriniame mokymo centre. 26 d. skyriuje lankėsi Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, Marijampolės poskyrio specialistai. Vyr. seržantas Raimundas Smolskus ir grandinis Paulius Kulbis supažindino šaukiamojo amžiaus jaunuolius (I ir II kurso mokinius) su Lietuvos kariuomene, šaukimo į kariuomenę tvarka ir galimybėmis pasirenkant tarnybos būdą, vietą ir laiką, taip pat su atsakomybe vengiant tarnybos.

Karjeros savaitę Kudirkos Naumiesčio skyrius pradėjo nuo išvykos į Kubilių žemės ūkio bendrovę. Čia ŠTg23N, TRg22N grupių mokiniai susipažino su darbo specifika, turima technika, įsidarbinimo galimybėmis. Spalio 24 d. PK23N, PKt23 N grupių mokiniams buvo organizuotas susitikimas su Šakių turizmo ir verslo informacijos centro vadove Daiva Palukaitiene. Ji vedė paskaitą „Kaip pradėti verslą?“, konsultavo bei atsakė į daugybę klausimų apie individualią veiklą, verslo liudijimus, mokesčių sistemą. Spalio 25 d. skyriuje lankėsi UAB „ Bakūžė“ gamybos vadovas Valdas Morkevičius, kuris susitiko su apdailininko (statybininko) bei staliaus modulines mokymosi programas pasirinkusiais mokiniais. Pranešėjas ne tik papasakojo apie savo verslo pradžią, įmonės veiklą, darbo užmokestį, keturių dienų darbo savaitės privalumus ir trūkumus, darbuotojų atranką bei charakterio savybes, kurios reikalingos šios profesijos atstovams, bet ir pakvietė apsilankyti realioje darbo vietoje. Padavėjo- barmeno modulinių mokymosi programų mokiniai tą pačią dieną apsilankė Paežeriuose esančioje kavinėje-bare „Aukso ragas“. Čia sužinojo apie organizuojamus banketus, gedulingus pietus. Kavinės padavėja papasakojo, kokius kokteilius, salotas, kavą gali pasiūlyti klientams. Spalio 26 d. mišri mokinių komanda vyko į VŠĮ „Namai visiems“. Giedrius ir Julius Šedbarai juos priėmė jaukioje aplinkoje, papasakojo, nuo ko prasidėjo jų veikla, kaip viskas augo ir plėtėsi, kuo gyvena šiandien. Mokiniai pažadėjo dar ne kartą apsilankyti šioje organizacijoje, tik ne kaip svečiai, o kaip savanoriai. Spalio 27 d. skyriuje vyko karjeros savaitės aptarimas. Mokiniai pateikė savo pasiūlymus, ką dar norėtų pamatyti, nuveikti, kur nuvykti.

Pasidalino įspūdžiais apie karjeros savaitės renginius. Smagu buvo girdėti, kad visiems susitikimai, išvykos buvo labai naudingos, nes įgijo ne tik asmeninės, bet ir profesinės patirties.

Karjeros savaitė mokiniams suteikė galimybę susipažinti su įvairiais profesiniais keliais, įgyti naudingos informacijos apie darbo rinką ir ateities galimybes.

Karjeros renginiai mokiniams gali padėti pasirinkti tinkamą profesiją ir planuoti savo ateitį.

Karjeros specialistės Vilma Žilovienė, Nerija Jankauskaitė, Justina Tupčiauskienė

Galerija