Tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas ir darbo stebėjimo vizitas Senigalijoje

2022m. spalio 18-21 dienomis Marijampolės profesinio rengimo centro trys mokiniai: Marija Galinaitytė, Ieva Vilkaitytė ir Algirdas Miliauskas dalyvavo ir tarptautinėse komandose, pademonstravo savo profesionalumą konkurse, kurį organizavo Instituto Istruzione Superiore Alfredo Panzini mokykla Senigalijoje (Italija).

Marija Galinaitytė, virėjo profesijos mokinė, dalyvavo ,,Culinary Art“ rungtyje. Ji teigia, jog dalyvavimas konkurse buvo puikus laikas parodyti įgūdžius ir pasisemti idėjų, atrasti naujų skonių ir serviravimo gudrybių. Buvo smagu dirbti tarptautinėje komandoje ir pasidalinti savo idėjomis bei patirtimi, kurią vėliau galėjome panaudoti rungtyse.

Ieva Vilkaitytė, barmeno profesijos mokinė, demonstravo savo profesinius įgūdžius ,,Coctails“ rungtyje ir labai džiaugiasi galėdama sudalyvauti šiame konkurse. Pasak jos, tai neįkainojama patirtis: ,,Nors teko patirti daug streso, šio konkurso metu patobulėjau ne tik kaip barmenė, bet ir kaip žmogus Žodžiais neįmanoma perteikti to jausmo, kai viskas pavyksta geriau nei planuota, auditorija tave palaiko, o tu tiesiog darai, tai, ką moki geriausiai. Visai negalvodama, kad dalyvauji konkurse, o tiesiog – mėgaujiesi šia akimirka“. Labiausiai įsimintinas dalykas – pirmas gyvenime interviu Italijos televizijai, po sėkmingo ir komandiškai sukurto ir pagaminto kokteilio.

Algirdas Miliauskas, padavėjo/barmeno profesijos mokinys, sudalyvavo ,,Restaurant service“ rungtyje. Algirdas dalinasi savo patirtimi: ,,Konkurso dieną labai jaudinausi, bet džiaugiuosi, kad man pavyko atlikti savo užduotis. Geriau pažinau itališką kultūrą, stalo serviravimo taisykles, svečių pasitikimą ir aptarnavimą. Man daug drąsos suteikė turimos anglų kalbos žinios bei įgytos praktinės žinios mokymo centre. Man buvo įdomi ir naudinga patirtis“.

Kartu su mokiniais darbo stebėjimo vizitui vyko keturi administracijos darbuotojai ir trys virėjo, padavėjo/barmeno profesijų mokytojos. Administracijos darbuotojų tikslas – buvo susipažinti su tarptautinių konkursų organizavimu bei rungčių vertinimo metodika. Profesijos mokytojams buvo svarbu pamatyti, stebėti ir įvertinti turimas mokinių kompetencijas bei tobulintinus įgūdžius, atsižvelgiant į tarptautinių konkursų keliamus reikalavimus dalyviams. Visi dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir užmegzti naujus partnerystės ryšius, pasidalinti patirtimi su kolegomis iš įvairių Europos šalių.

Laisvu laiku pažintas Senigalijos miestas – vienas žymiausių pajūrio kurortų prie Adrijos jūros, kurį aplanko ir mėgsta turistai iš įvairiausių Europos šalių.

Įdomiausia patirtis – konkurso apdovanojimų ceremonija ir vakarienė, kurioje susirinko visi konkurse dalyvavę mokiniai bei jų palaikymo komandos. Nors mokiniams nepavyko užimti prizinių vietų, tačiau dalyviai įgijo vertingos ir motyvuojančios tarptautinės profesinės patirties siekti geresnio profesinio pasirengimo ir rezultatų.

Vystymo skyriaus vedėja Monika Lunskutė

,,Erasmus+ profesinio mokymo mobilumo projektas

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Galerija