Tradicinis konkursas „Raštingiausias profesinės įstaigos mokinys ir darbuotojas“

Jau tapo tradicija Centre organizuoti regioninį konkursą „Raštingiausias profesinės įstaigos mokinys ir darbuotojas“. Kiekvienais metais nominuojamas raštingiausias mokinys ir darbuotojas. Pirmasis konkurso etapas vyksta profesinėse įstaigose, atrenkami raštingiausi mokiniai ir darbuotojai, kurie vėliau atstovauja savo mokyklą antrajame etape.

Kovo 7 dieną be Centro Gimnazijos, Kudirkos Naumiesčio, Vilkaviškio skyriaus konkurse dalyvavo mokiniai ir darbuotojai iš regiono: Alytaus profesinio rengimo centro, Daugų technologijos ir verslo mokyklos. Artėjant Lietuvai svarbiai šventei – Kovo 11 –ajai, konkurso dalyviai rašė diktantą apie Tėvynę, žmogaus dvasinį ryšį su ja.

Paskelbus konkurso rezultatus, šiais metais raštingiausia mokine tapo Ariana Radzevičiūtė Alytaus profesinio rengimo centro mokinė, raštingiausia regiono profesinių mokymo įstaigų darbuotoja- Daugų technologijos ir verslo mokyklos praktinio mokymo vadovė Toma Anušauskaitė. Visi dalyviai apdovanoti Centro padėkos raštais, o raštingiausiems įteiktos vertingos dovanos.

Galime pasidžiaugti, kad visi konkurse dalyvavusieji yra laimėtojai, nes rašydami diktantą jie turėjo galimybę ne tik pasitikrinti raštingumą, bet ir prasmingai paminėti artėjančią Lietuvos valstybingumo dieną. Apibendrinant konkurso rezultatus, nuskambėjo mintis, kad puoselėdami gimtąją kalbą ir žinodami lietuvių kultūros istoriją, neturėsime rūpintis jokiais papildomais mokslais apie pilietiškumą, patriotizmą, etiką, moralę.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Jurgita Schroeder

Galerija