Aštuoni virėjo specialybės mokiniai tobulinosi pietų Italijos patiekalų gamyboje. Mokiniai atliko keturių savaičių praktiką ir sėmėsi pačios įvairiausios patirties, dirbdami įvairiuose italų restoranuose. Daugiausiai mokiniams teko padirbėti prie jūros gėrybių apdorojimo ir paruošimo, todėl visi vienareikšmiškai tuo džiaugiasi. Kadangi mūsų šalis negali pasigirti jūrų gėrybėmis, ši patirtis buvo labai vertinga ir įgyti įgūdžiai bus naudingi būsimose darbo vietose. Mokiniams teko gaminti itališkas picas, pastą, įvairius užkandžius, kurių gamyba Italijoje, mokinių nuomone, tikrai skiriasi nei pas mus. Įdomus pastebėjimas, kuriuo pasidalino visi dalyviai, jog italai nemėgsta visko sverti ar gaminti matuodami gramus. Jie viską daro ,,iš akies“. Todėl visiems buvo didelis iššūkis gaminti itališkai. Visiems didelį įspūdį paliko italų šiltas ir draugiškas bendravimas. Nors pačioje pradžioje teko susidurti ir priprasti prie temperamentingo kai kurių darbuotojų/kolegų charakterio. Pačioje pradžioje buvo neįprasta, kad jie kartais pradėdavo garsiau kalbėti ir gestikuliuoti rankomis-pasirodo, jie taip išreikšdavo savo emocijas, jeigu ne viskas pasisekdavo virtuvėje.

Stažuotės metu mokiniai ne tik tobulinosi profesinėje srityje, bet ir pažino naują kultūrą, tradicijas, aplankė daug istoriškai ir kultūriškai įdomių vietų. Visi dalyviai sutarė darniai ir paskirtas užduotis vykdė komandose. O tai labai padėjo dar labiau susibendrauti, pažinti vieniems kitus ir netgi tapti daug drąsesniais ir atviresniais, nei atvyko.

Dar vienas dalyvių pastebėjimas, jog italai tikri savo šalies patriotai ir nelabai noriai kalba angliškai. Todėl teko visiems pramokti itališkų frazių. Bet šia patirtimi džiaugiasi, nes italų kalba – graži kalba ir nėra tokia sudėtinga.

Įgyta patirtis ir įspūdžiai praturtino kiekvieną dalyvį, kuo džiaugiamės, ir tikimės, jog mokiniai tapo  drąsesni ir atviresni naujiems iššūkiams.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

/*54745756836*/