2022 m. rugsėjo 27 – spalio 6 dienomis pagal ,,Erasmus+” programos projektą ,,Atrask save Europoje” virėjo profesijos mokytojos Daiva Kasakaitienė ir Ona Vieraitienė vyko  į Suomiją Raahe miestą įgyti tarptautinės profesinės patirties Brahe profesinėje mokykloje.

Darbo stebėjimo vizito metu pirmiausiai aplankėme mokyklos erdves ir susipažinome su Suomijos švietimo sistema. Diskutavome ir pasidalinome savo profesine patirtimi bei mokinių profesiniu parengimu, atradome panašumų ir skirtumų. Mokymo atmosfera čia kupina laisvės, o ne varžymosi. Lankstus požiūris į mokymą(si) gerina mokinių rezultatus bei motyvaciją mokytis. Labiausiai nustebino mokytojo ir mokinio pasitikėjimas vienas kitu, nuoširdus ir atviras bendravimas bei bendradarbiavimas. Suomijoje buvimas mokytoju – viena populiariausių profesijų. Kartu su gydytojais ir teisininkais mokytojai yra prestižinės profesijos atstovai .

Vėliau diskusijas keitė  praktinės veiklos: susipažinome su suomiškos virtuvės ypatumais, sezoninių patiekalų gamyba bei darbo virtuvėje organizavimu. Vykstant praktiniams užsiėmimams su mokyklos mokiniais, ne tik stebėjome jų mokymąsi, bet ir mokėmės pačios gaminti suomiškus žuvies, mėsos patiekalus, tradicinius desertus. Žinoma, mes taip pat norėjome pasidalinti su kolegomis bent vienu lietuvišku rudenišku deserto receptu – obuolių pyrago receptu. Pasidalinome, pagaminome ir skaniai pasivaišinome.

Stažuotės metu tobulinome komandinio darbo, bendradarbiavimo įgūdžius, stiprinome anglų kalbos žinias. Vienareikšmiškai teigiame, jog užsienio kalbos mokėjimas tiek pat svarbus, kaip ir komunikaciniai gebėjimai. Tik bendraujant galime geriau pažinti šalies kultūrą, švietimo sistemą, pasidalinti patirtimi, tad tobulinti šiuos įgūdžius reikia nuolatos.

Turėdamos laisvo laiko aplankėme ir pamatėme nemažai įdomių kultūrinių, turistinių objektų. Susipažinome su Raahe miestu-nedideliu Suomijos uostamiesčiu, kuriame gyvenome. Aplankėme seniausią Suomijos miestą – Oulu. Jis lengvai pasiekiamas iš bet kurio šalies kampelio, o visi gamtos mylėtojai, mėgstantys žygius pėsčiomis, vyksta į šiaurės pašvaistės ,,medžioklę“. Žinoma, kaip gi be tradicinių maisto patiekalų degustacijos -paskanauti tikrai buvo ką.

Naujos patirtys keičia mokyklos kultūrą ir galimybes, suvokimą ir požiūrį į jaunų žmonių profesinį parengimą darbinei veiklai. Kai tobulėja mokytojas, tobulėja ir mokinys. Tad nesustokime.

Profesijos mokytojos Daiva Kasakaitienė ir Ona Vieraitienė

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/