2020 m. sausio 20-31 d. Erasmus+ projekto „Profesijos mokymo metodų modernizavimas, remiantis ES patirtimi“ automechaniko specialybės mokytojai lankėsi Vokietijoje Berlyne. Marijampolės profesinio rengimo mokytojai Vytautas Jančiukynas, Nerijus Lukšys kartu su Jonavos politechnikos mokyklos  ir Tauragės profesinio rengimo mokytojais susipažino su Vokietijos švietimo sistema ir dualiniu mokymu. Mokytojai lankėsi „Kraftfahrzeugtechnik“ mokykloje, apžiūrėjo mokyklos dirbtuves ir laboratorijas, mokyklos direktorius dalinosi patirtimi apie dualinį mokymą jo privalumas ir trūkumus. Stažuotės dalyviai lankėsi BMW motociklų gamykloje, stebėjo motociklų surinkimą nuo detalių gamybos iki galutinai surinkto motociklo, atiduodamo klientui. Kadangi tuo pat metu Berlyne stažavosi mūsų centro automechaniko specialybės mokiniai,  mokytojai lankėsi jų praktikos vietose – servisuose, klasikinių ir naujų automobilių „Classic Remise“ įmonėje, „Audicity“ atstovybėje.

Mokytojai stažuote patenkinti – praplėtė kultūrinį akiratį, pagilino anglų kalbos žinias, pasisėmė gerosios patirties apie Vokietijos dualinį mokymą ir galės patobulinti praktinių darbų mokymo aprašus bei mokymo metodus.

Vyr. profesijos mokytojas Vytautas Jančiukynas

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

/*54745756836*/