Būtent tokia pamoka vyko MPRC mokomojoje kirpykloje lapkričio 17 d. „Šukuosenos istorija“ – tokia pamoka, kurioje mokinės prisiminė įvairių istorinių epochų žmonių išvaizdą, aprangą, aksesuarus. Demonstruojant skaidres ir aptariant skirtingus įvaizdžius, parengtoje konspektų medžiagoje mokinės galėjo žymėtis pastabas, įdomesnes įžvalgas. Šukuosena atskleidžia ne tik laikmečio grožio standartus, estetikos pojūtį, bet gali papasakoti ir apie ekonominę žmonių padėtį, emancipaciją, technikos pažangą, lygias galimybes bei daugybę kitų žmogaus gyvenimo aspektų. Žvelgiant iš profesinės pusės, kirpėjo specialybės mokinėms svarbu susivokti istorinio laiko tėkmėje derinant įvairius šukuosenų stilius, modernizuojant ir interpretuojant tam tikro laikmečio įvaizdį. Peržvelgę teorinę medžiagą, individualiose užduotyse mokinės turėjo atpažinti tam tikro laikotarpio šukuosenos bruožus, susieti laikmetį bei išvaizdos ypatybes. Kitos užduoties metu mokinės stengėsi kuo greičiau sudėlioti dėlionę bei įvardinti stilių.

Pamokoje gautos žinios leis kurti temines šukuosenas, šventinius ir karnavalinius įvaizdžius, stilizuoti ir šiandienos madai pritaikyti tam tikras detales bei šukavimo ar kirpimo technikas. Pamokoje juokavome, kad visi šukuosenų stiliai jau sukurti, dabar belieka tik juos išmaniai ir naujoviškai taikyti.

Mokytojoms, vedančioms integruotą pamoką, taip pat tenka pasiruošti. Svarbu aptarti bendrą pamokos tikslą, suderinti užduotis bei veiklas. Pamoka turi būti konstruojama taip, kad integracija atskleistų gerąsias dviejų skirtingų dalykų puses, o mokiniai gautų maksimalią naudą. Integruota pamoka skatina mokinius ir mokytojus plačiau žvelgti į ugdymo procesą, kūrybingiau derinti veiklas. Ši integruota pamoka leido mokinėms pasidžiaugti jau turimomis istorijos žiniomis, įgyti naujų kompetencijų, o mokytojas įgalino ieškoti žaismingų, bet tuo pačiu ir vertingų ugdymo ir bendradarbiavimo kelių.

Istorijos mokytoja metodininkė Edita Sėdaitienė

Kirpėjo specialybės profesijos mokytoja metodininkė Vaida Lukšienė

/*54745756836*/