2022m. vasario 25 d. Marijampolės PRC vyko dviejų „Erasmus+“ programos projektų sklaidos renginys. Marijampolės PRC bendruomenė turėjo galimybę susipažinti su projektų dalyvių įgyta patirtimi mobilumų metu.

2021m. lapkričio 13 d. – gruodžio 13 d. „Erasmus+“ programos projekto „Atrask save Europoje“ penkios padavėjų/barmenų profesijos mokinės: Aistė, Akvilė, Brigita, Erika ir Liveta, praktinius įgūdžius lavino kontrastingoje bei pilnoje istorinių statinių Florencijoje (Italija). Mėnesį trukusioje stažuotėje projekto dalyvės ne tik tobulino profesinius įgūdžius, praplėtė kultūrinį akiratį, susipažino su istorija, bet ir praturtino save kaip asmenybes kitomis vertybėmis – savarankiškumu, punktualumu, atsakomybe, tolerantiškumu, finansiniu raštingumu bei gebėjimu bendradarbiauti ir dirbti komandoje.
Didžiulio susidomėjimo sulaukė ir projekto dalyvių profesinių įgūdžių demonstravimas gaminant nealkoholinį Spritz kokteilį. Šis kokteilis vienas populiariausių Italijoje. Renginio metu mokinės pademonstravo ir trumpai papasakojo apie ingredientus ir kokteilio gamybą. Kokteilio gamyboje dalyvavo padavėjo/barmeno specialybės mokinės – Mileta ir Svetlana, kurios jau prieš dvejus metus buvo išvykę tobulinti savo profesinių įgūdžių Florencijoje. Tad bendradarbiaudamos kartu mokinės ne tik pagamino, bet ir pavaišino kokteiliu renginyje dalyvaujančius centro bendruomenės narius.
Kita septynių asmenų komanda – Monika, Kamilė, Rugilė, Paulina, Domantas ir Gustas, 2022m. sausio 30 – vasario 5 dienomis lankėsi Mangualde mieste, Portugalijoje. Trečioji tarptautinė mokymo(si) veikla projekte ,,Skaitmeniniai kultūrinio paveldo ambasadoriai“ (Digital ambassadors of cultural heritage”). Šios veiklos metu buvo sukurtas ir išbandytas stalo žaidimas apie kultūrinius šalių-partnerių paveldus ir objektus. Tai įdomi mokymo(si) priemonė, kuri mokytojams leis paįvairinti pamoką, o mokiniams praplėsti kultūrinį pažinimą bei tobulinti anglų kalbos žinias. Informaciją apie projekto veiklas ir rezultatus galite rasti projekto internetinėje svetainėje https://d-ambassadors.com/.
Projekto dalyviams tai suteikė daug pozityvių minčių, tarptautiškumo puoselėjimo, tolerantiškumo ir kultūrinės patirties. Dalyviai įvertino, kaip svarbu mokėti ir stiprinti užsienio kalbos žinias ir įgūdžius. Dalyvavimas šioje projekto veikloje, kaip teigė dalyviai, tai yra vienas iš geriausių būdų pažinti, pajusti ir tobulėti!
Dalyviai sklaidos renginyje ne tik pasidalino įspūdžiais ir patirtimi apie kalnuotąją, ambicingąją, spalvotąją ir karštąją Portugaliją, bet ir pavaišino susirinkusius bendruomenės narius portugališku saldžiu užkandžiu – varškės sūriu su moliūgų džemu. Visa tai puikiai derėjo prie itališko nealkoholinio Spritz kokteilio.
Pasidalinimas įgyta patirtimi, žiniomis, įgūdžiais ar pasiektais rezultatais projektinėse veiklose, ypatingai jaunimo tarpe stiprina bendruomenės tarptautiškumo jausmą, kelia tarpkultūrines kompetencijas, didina motyvaciją aktyviau pasinaudoti teikiamomis galimybėmis. Tad, dalyvauk, pajusk bei tobulėk su ,,Erasmus+“!

Projektų vadovė Kamilė Koncevičiūtė

Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/