Vykdant ,,Erasmus+“ programos mobilumo projektą ,,Atrask save Europoje“, 2022 m. spalio 16 – 22 d. į darbo stebėjimo vizitą Olandijoje Hagos mieste vyko 6 administracijos darbuotojai – Vida Undzėnienė, Statybos ir mechanikos skyriaus vedėja, Marija Jurgilienė, Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja, Daiva Kalvaitienė, praktinio mokymo vadovė, Rimantas Balkauskas, Pataisos namų skyriaus vedėjas, Gražvydas Šliauteris, Vilkaviškio skyriaus vedėjas, Vilija Derliūnienė, personalo vedėja.

Vizito metu, landydamiesi Hagos profesinio mokymo centre, susipažinome su švietimo sistema, profesinio mokymo specifika bei praktinio mokymo organizavimo pameistrystės forma praktika, sėmėmės žinių IT taikymo profesinio mokymo procese, personalo valdymo, kokybės vadybos srityse. Hertogenbosch miestelio profesinio mokymo centre mums pristatė novatoriškus visuomenei aktualių uždavinių sprendimo metodus, pavyzdžiui, klimato kaitos, darnaus vystymosi tikslų, migrantų integracijos, savanorystės, darbuotojų motyvacijos siekimo. Taip pat buvo tobulinamos žinios apie naujausias technologijas, praplėsti tarpkultūriniai įgūdžiai, ugdyta tolerancija, pagerintos užsienio kalbos žinios, sudalyvauta savanorystės projekte.

Komanda aktyviai praleido ir laisvą laiką. Hagoje, kuris yra trečias pagal dydį Nyderlandų miestas, aplankėme šalies Vyriausybės buveinę ir Karališkosios šeimos rezidenciją, Tarptautinį teisingumo teismą (buveinę), lankėmės ir garsiajame “Peace Palace” (Vredespaleis) – įspūdingame plytų pastate, pastatytame 1907-1913 m., pasivaikščiojome Scheveningeno pajūrio kurorte. Nuvykę į Hertogenbosch miestelį, apžvelgėme architektūrą ne tik vaikštinėdami gatvėmis, bet ir plaukdami po miestu esančiais vandens kanalais. Kanalais plaukėme ir Amsterdame. Šis unikalus 50 kanalų bei 500 tiltų ansamblis suteikia Nyderlandų sostinei nepakartojamo žavesio.

,,Erasmus+“ programos mobilumo projektai suteikia galimybę tobulėti tiek mokiniams, tiek darbuotojams.

Projekto dalyviai V. Derliūnienė, D. Kalvaitienė, V.Undzėnienė, M.Jurgilienė, R.Balkauskas ir G.Šliauteris

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/