2022 m. birželio 13-17 d. vykome darbo stebėjimo vizitui į Daugpilio statybos technikos mokyklą Latvijoje. Vizito metu susipažinome su mokymo įstaiga, ruošiamomis mokymo programomis, turima baze, naudojamomis technologijomis ir technikomis. Pagrindiniai vizito tikslai – susipažinti su Latvijoje vyraujančiomis kelių tiesimo technologijomis, pagilinti žinias geodezijos srityje bei susipažinti su tvariu medžiagų panaudojimu kelių statyboje.

Vizito metu mokymo įstaigoje, stebėjome vykdomą mokymą (si) betonavimo, bortų, trinkelių, plytelių įrengimo darbuose. Gilinome žinias geodezijoje. Statybos darbai nevyksta be specialių geodezinių instrumentų. Todėl praktinių užsiėmimų metu, užduotims atlikti, mokiniai mokomi naudotis pilnai automatiniais skaitmeniniais niveliavimo prietaisais. Tai leidžia greitai ir labai tiksliai išmatuoti atstumą tarp objektų.

Lankėmės ir stebėjome darbo procesą asfaltbetonio ir gelžbetonio gamykloje. Gamyklos priimantis asmuo demonstravimo gamyklos įrengimus ir procesus, kurie racionaliai užtikrina pagaminamos produkcijos kokybę ir kiekį kelių tiesime sezono metu. Įmonėje dominuojanti automatizuotais valdymo ir matavimo prietaisais pasižyminti įranga, reikalaujanti ne tik bendrųjų kompetencijų, bet ir skaitmenizavimo žinių. Gamykloje buvo demonstruojami procesai, kurių metu antrinės kelio struktūros dalys yra perdirbamos, užtikrinant kokybę ir dar kartą panaudojamos statant kelius pagal šiuolaikines technologijas.

Diskutavome, kaip yra sprendžiamos problemos Lietuvoje ir Latvijoje, susijusios su kelių nusidėvėjimu ir atstatymu. Vizito metu atkreipėme dėmesį, kad kelių statyboje plačiai naudojama betono stiprinančios konstrukcijos, siekiant užtikrinti didesnį kelio atsparumą sunkiojo transporto daromai žalai. Taip šaltuoju metų laikotarpiu visa kelio konstrukcija yra mažiau deformuojama esant nepalankioms meteorologinėms sąlygoms.

Privaloma vizito dalis – kultūrinis Daugpilio pažinimas. Pamatyta nemažai įdomių lankytinų turizmo objektų. Aplankėme Daugpilio centrinį parką, pasivaikščiojome pagrindine senamiesčio Rygos gatve, kuri labai panaši į Kauno Laisvės alėją. Užsukome į medžio ir akmens skulptūrų parkus ir kitus įdomius objektus. Žinoma, kaip gi be tradicinių maisto patiekalų degustacijos. Paskanauti tikrai yra ką.

Savaitės darbo stebėjimo vizitas praėjo itin greitai. Tačiau grįžome įgiję naujų žinių ir patirčių, kuriomis pasidalinsime su kolegomis ir perteiksime mokiniams. Smagu, jog praplėtėme kultūrinį akiratį bei užmezgėme bendradarbiavimo ryšius su kolegomis.

Statybos ir mechanikos skyriaus profesijos mokytojai Arnas Burbulis ir Juozas Juodišius

,,Erasmus+“ programos profesinio mokymo mobilumo projektas

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/