,,Erasmus+” programos projektas ,,Digital ambassadors of cultural heritage” („Skaitmeniniai kultūrinio paveldo ambasadoriai“) mokytojus ir mokinius subūrė tarptautinei bendrystei Rumunijoje. 2021m. Spalio 18 – 22 dienų laikotarpis Portugalijos, Latvijos, Turkijos ir mūsų šalies dalyviams paliko neišdildomą įspūdį. Vizito metu susipažinome su šalies istorija, kraštovaizdžiu, liaudies kostiumais, papročiais.
Rumunija tarsi pasaka – kalnų virtinės, didingos pilys, žavūs miesteliai su įtvirtintomis bažnyčiomis, niūrios viduramžių istorijos apie žiaurius valdovus ir puošnūs Jasų (Iași) miesto rūmai, kad, rodos, visi šie vaizdiniai perkelti iš kokios nors pasakų knygos. Rumunijos mokykla Liceul Tehnologic de Electronică și Telecomunicații “Gheorghe Mârzescu”, kurioje lankėmės kurti skaitmeninio žemėlapio bei gilintis į kultūrinius papročius ir tradicijas, pasižymėjo tvarka, bendruomenės sutelktumu bei kryptingumu. Čia susipažinome su rumunų šokiais, gatvės žaidimais, šventėmis ir jų tradicijomis. Kiekviena šalis susitikimo metu taip pat pristatė savo gamtovaizdžio, gyvenimo būdo, maisto bei švietimo sistemos paveldus. O, svarbiausia, susitikimo pagrindinį tikslą, sukurti skaitmeninį šalių žemėlapį, atspindintį materialiųjų ir nematerialųjį paveldą, įgyvendinti pavyko!
Keliaudami vaizdingais Karpatų kalnais, aplankėme vieną įspūdingiausių velykinių kiaušinių ekspoziciją-parodą, kurioje susipažinome su senųjų kartų papročiais, apdaila tradiciniu rumunų stiliumi.
Šalies regione Bucovina stūkso garsus vienuolynas, kurio pagrindinis akcentas – ryškios autentiškos spalvos, o pats pastatas apsuptas nuostabaus gamtos kraštovaizdžio.
Supratome, jog rumunai yra bene draugiškiausi ir svetingiausi žmonės. Jie linksmi, šilti, žaismingi ir be galo atsakingi.
Ši ,,Erasmus+” programos projekto patirtis – tai mokinių ir mokytojų kelias į pasaulio ir kultūros pažinimą ne iš vadovėlio, bet iš tikro gyvo įspūdžio ir patirties.

Informaciją apie projekto veiklas ir rezultatus galite rasti projekto internetinėje svetainėje https://d-ambassadors.com/.

Projektų vadovė Lina Klimavičienė

Šis leidinys (ar kūrinys) atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/