Kovo 27 d. – balandžio 3 d. Prancūzijoje, Albi miestelyje, vyko paskutinis tarptautinis “Erasmus+” programos projekto ,,Parama sunkumus patiriantiems mokiniams” susitikimas. Į Prancūzijoje vykusį susitikimą išvyko šeši mokiniai iš Marijampolės PRC: Karolina, Aurelija, Aurimas, Nerijus, Gytis, Marijus bei istorijos mokytoja Edita Sėdaitienė ir socialinė pedagogė Jolita Petruškevičienė. Pagrindinis susitikimo tikslas – naudojant skirtingus mokymosi metodus padėti sunkumus patiriantiems mokiniams įsitraukti į ugdymo procesą bei išvykos metu praplėsti mokinių kultūrinį akiratį.

Tarptautiniame projekto susitikime įgytomis patirtimis, įspūdžiais bei vykdytomis veiklomis dalinasi dalyviai:

-„Didžiąją laiko dalį praleidome Lycee des Metiers Toulouse Lautrec Albi mokykloje. Susipažinome su joje dirbančiais pedagogais ir mokiniais. Tobulinome savo kalbos ir bendravimo įgūdžius įvairių edukacijų metu: pristatinėjome savo mokyklas ir šalis; lankėmės pamokose; bendravome su mokiniais iš Portugalijos, Ispanijos bei Prancūzijos, žaidėme įvairius žaidimus. Mes, mokytojai, susitikimo metu pristatinėjome darbe su mokiniais taikomas pedagogines korteles, dalinomės patirtimi dirbant su sunkumų patiriančiais mokiniais, užmezgėme naujų pažinčių su kitų šalių projekto dalyviais.

Turėjome ir pažintinių kelionių. Viena iš jų – ekskursija po Albi miestelį. Šią ekskursiją visiems projekto dalyviams suorganizavo licėjaus mokiniai, kurie mokosi tapti gidais. Dėka jų, aplankėme įvairias turistų bei vietinių gyventojų mėgstamas žymias vietas ir sužinojome svarbių istorinių faktų. Didžiausią įspūdį paliko Toulouse-Lautrek muziejus ir Šventosios Cecilijos katedra, kuri pastatyta iš plytų ir yra viena didžiausių pastatų pasaulyje iš šios statybinės medžiagos. Aplankėme Realmonte miestelį, kuriame visi projekto dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti „Lobių medžioklės“ edukacijoje, skirtoje susipažinti su miestelio lankytinomis vietomis. Lankantis miestelio mokykloje mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo gebėjimus žaidžiant regbį. Mes, Marijampolės PRC komanda, šį žaidimą žaidėme pirmą kartą, bet buvome labai sužavėti. Ilgiausia, bet ne ką mažiau įdomi, buvo kelionė į Carcason‘ą, kurio senasis miestas yra vienas didžiausių Europoje miestų – tvirtovių. Carcasono senamietis liudija kruvinas viduramžių kovas. Nepaisant žvarbaus vėjo pasivaikščiojimas gynybine pilies siena leido susidaryti įspūdį apie anų laikų gynybą, iš arčiau pamatyti autentišką architektūrą. Vaizdingas maršrutas gynybine siena suteikė galimybę pasigrožėti Carcasone miesto vaizdais bei atsiveriančiais apylinkių peizažais. Savo įspūdžiais ir smagiomis akimirkomis dalinomės bendrose vakarienėse, kurių metu ragavome prancūziškos virtuvės patiekalus.

Šio tarptautinio susitikimo dėka įgavome daug naujų ir vertingų patirčių: kai kuriems tai buvo pirmas kartas išvykti iš savo gimtinės, pirmas skrydis lėktuvu, patobulintos anglų kalbos žinios, mokėmės komandinio darbo, įgavome drąsos ir pasitikėjimo savimi siekiant užsibrėžtų tikslų, ugdėme savarankiškumą ir atsakomybės jausmą, susipažinome su Portugalijos, Ispanijos bei Prancūzijos kultūromis, gilinome savo istorijos žinias ir susiradome naujų draugų. Ši patirtis paskatino nebijoti naujų dalykų, drąsiau pasitikėti savimi ir nebijoti naujų iššūkių.“

Projekto dalyviai Karolina, Aurelija, Aurimas, Nerijus, Gytis, Marijus, Edita ir Jolita

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/