2019 m. lapkričio 24–27 d. d. Statybos ir mechanikos skyriaus vedėja Vida Undzėnienė dalyvavo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro vykdomo  projekto „Profesijos ir suaugusiųjų mokytojų kvalifikacijos tobulinimo sistemos plėtra“ profesinio ir suaugusiųjų mokymo kokybės kvalifikacijos tobulinimo stažuotėje  Prancūzijoje.

Tai buvo  Lietuvos profesijos mokytojų studijų vizitas ir jis prasidėjo priėmimu Šamberi  miesto ,,La Cardinière“ profesiniame licėjuje.  Licėjaus direktorius  M. Thierry Balon ir direktoriaus pavaduotojas profesiniam mokymui M. Jan Ansra pristatė Prancūzijos švietimo ir profesinio rengimo sistemą, tarptautinius ryšius su kitomis profesinio mokymo įstaigomis bei bendradarbiavimą regioniniu lygiu.

Stažuotės metu aplankėme Annecy miesto ,,Amédée Gordini“ profesinio rengimo licėjų. Grupę priėmė licėjaus direktorius M. Christophe Consigny  ir direktoriaus pavaduotojas profesiniam mokymui M. Bernard Loichot. Susitikimo metu buvo pristatytos licėjuje įgyvendinamos profesinio mokymo programos, parodytas mokymo kompleksas, laboratorijos. Mums buvo suteikta galimybė stebėti mokymo procesą klasėse, laboratorijose, mokymo komplekse bei susitikti su profesijos mokytojais ir mokiniais.

,,La Cardinière“ profesiniame licėjuje buvo pristatytos profesinio mokomo programos, aplankyta specialiosios laboratorijos ir mokymo erdvės, stebėtas ugdymo procesas. Buvo aptarta  Prancūzijos profesinio mokymo reforma ir iššūkiai profesinėms mokykloms. Susitikimo su Grenoblio akademijos rektore Gladys Dousson metu buvo aptarta tarptautinio bendradarbiavimo galimybės, glaudesni bendradarbiavimo ryšiai su Lietuvos profesinėmis mokyklomis.

Lietuvių grupės vizitas buvo aprašytas regioniniame laikraštyje ,,La Dophine‘ Libere“ (https://www.ledauphine.com/savoie).

Stažuotė buvo labai įdomi ir naudinga.

/*54745756836*/