2022 m. rugsėjo 28 d. – spalio 26 d. šešios kirpėjo profesijos mokinės Aistė Petrukaitytė, Andrėja Venclovaitė, Ieva Vasikonytė, Marijana Sidorova, Rasmina Vyšniauskaitė ir Samanta Vasikonytė įgūdžius tobulino Braga mieste, Portugalijoje.

Tarptautinę mėnesio laiko praktiką atlikome „Esprominho Escola Profissional do Minho“ profesinės mokyklos mokomajame grožio salone. Į stažuotę vykome su tikslu ne tik įgyti daugiau praktinių įgūdžių, susipažinti su naudojamomis kirpimo technikomis, bet ir pasisemti naujų idėjų. Tikslas sėkmingai įgyvendintas. Išmokome kitokių plaukų džiovinimo, garbanojimo technikų, gilinome įgūdžius, atlikdamos  plaukų priežiūros procedūras. Buvo įdomu, nes mokoma kitokių technikų nei pas mus. Taip pat turėjome galimybę stebėti profesijos mokytojų bei kitų šios mokyklos mokinių praktinę veiklą. Visus išmoktus naujus įgūdžius pademonstravome savo bendraklasiams bei profesijos mokytojams, pristatėme patirtis  bendruomenei sklaidos renginyje.

Turėdamos laisvo laiko, o jo tikrai buvo, išnaudojome turiningai, keliaudamos ir pažindamos šios šalies, miesto kultūrą. Keliaudamos po Braga miestą, susipažinome su miesto senamiesčiu, architektūra, bažnyčiomis ir statiniais. Aplankėme dar XII a. pastatytą katedrą, kuri yra laikoma seniausia visoje Portugalijoje, vaikštinėjome po Jardim de Santa Barbara miestiečių pamėgtą parką, aplankėme ant kalvos šlaito stūksančią Bom Jesus do Monte šventovę. Nors ir miestas labai senas, bet visada išlieka gyvybingas, centro kavinėse nuolat šurmuliuoja vietiniai gyventojai ir turistai. Vykome patikrinti, ar labai šaltas didingas Atlanto vandenynas. Pabraidžioti išdrįsome, bet išsimaudyti buvo per šalta.

Iš pradžių prieš išvykstant buvo daug baimės, abejingumo ir nežinomybės, tačiau dabar galime drąsiai sakyti, jog visos baimės yra įveikiamos – tapome drąsesnės, labiau pasitikinčios savimi, atkaklesnės ir atsakingesnės. Išmokome  geriau bendrauti užsienio kalba, komandoje pasiskirstyti ir atlikti namų ruošos darbus, mokėmės atsakingai valdyti finansus.

Galimybė stažuotis kitoje šalyje galbūt pasitaikė tik vieną kartą, tačiau išliks atmintyje kaip ypatinga, pilna daug gražių įspūdžių, turiningos patirties, geros nuotaikos, neišdildomų prisiminimų.

Projekto dalyvės

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.