2022 m. gegužės 29 – birželio 4 dienomis Marijampolės profesinio rengimo centro administracijos darbuotojai lankėsi Ispanijoje ir Italijoje. Plėsdami praktikos vietų geografiją ir pradėdami dirbti su naujais partneriais bei siekdami geriau pasirengti būsimų dalyvių mobilumui, vykome į parengiamuosius vizitus susipažinti su šių šalių partneriais.

Vizito metu pas ,, SOREAL srl“ partnerius Sicilijoje (Italija) viešėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Roma Šimukauskienė ir vyriausioji buhalterė Anžela Grubienė. Vizito metu užmegzti nauji bendradarbiavimo ryšiai mokytojų darbo stebėjimo ir mokinių praktikos srityse. Aplankyta Cuppari žemės ūkio mokyklos vyninė ir susipažinta su vyno gamybos procesu. Lankytasi Minutoli profesinės pakraipos bendrojo lavinimo mokykloje, kurioje įsikūrę Fablab kūrybinės dirbtuvės ir laboratorijos, kuriose ruošiami būsimi statybininkai, konstruktoriai, socialinių darbuotojų asistentai. Susipažinta su Katanijos profesine mokykla ,,Centro di Formazione Professionale Opera Salesiana ,,Sacro Cuore“, kurioje ruošiami būsimi automobilių mechanikai, mechatronikai ir metalo apdirbimo specialistai. Paskutinė ir bene įdomiausia aplankyta vieta – vaisių (citrinų, apelsinų ir figų) fabrikas. Tai nedidelis šeimos verslas, kuris užsiima vaisių perdirbimu ir eksportu.

Dviejų dienų vizitas vyko Bilbao miesto (Ispanija) organizacijoje ,,Education&Mobility”, kurioje Vystymo skyriaus vedėja Monika Lunskutė ir projektų vadovė Kamilė Koncevičiūtė aplankė ir susipažino su padavėjų/barmenų, virėjų, kirpėjų ir iki mokyklinio ugdymo pedagogo profesijų mokytojų ir mokinių praktikos vietomis. Aplankytas 5 žvaigždžių viešbučio restoranas ,,Aizian Jatetxea“ bei ,,Yandiola“ restoranas su šiuolaikiškai įrengta terasa. Kirpėjai turės galimybę įgyti praktinės patirties ,,Centros Fernando“ studijoje. Sužavėjo viena iš studijos veiklų- plaukų perukų gaminimas onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims. Įdomi pažintis su ikimokyklinio ugdymo įstaiga ,,Sunshine learning centre“, kur ugdymas ir priežiūra vyksta daugiausiai per patyriminį pažinimą, nes kuo daugiau patirties, tuo geresni įgūdžiai bei užsienio kalbos mokymasis. Aptartos stažuočių organizavimo, apgyvendinimo, kultūrinio pažinimo detalės ir tolimesnio bendradarbiavimo galimybės.

Projektų vadovė Kamilė Koncevičiūtė

Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją

/*54745756836*/