2020 m. sausio 13-24 d. Erasmus+ projekto „Profesijos mokymo metodų modernizavimas, remiantis ES patirtimi“ virėjų specialybės mokytojų grupė lankėsi Suomijoje Raahės profesinio rengimo mokykloje. Vilkaviškio skyriaus mokytojos Lina Urbšienė ir Asta Jankaitienė susipažino su Suomijos profesinio rengimo sistema, su mokyklos skyriuose esančia įranga, lankėsi pamokose, mokyklos dirbtuvėse ir laboratorijose. Projekto dalyviai domėjosi virėjų ruošimu- mokymo programomis, praktika, diskutavo su šios specialybės mokytojais.  Jiems teko ir padirbėti su puikia maisto gaminimo įranga. Mokytojai dalinosi lietuviškos virtuvės paslaptimis, gavo neįkainojamos suomiškos virtuvės patirties. Mokytojai pabuvojo ne tik mokyklos, bet ir kelių miesto restoranų virtuvėse, o per pietų pertrauką stebėjo, kaip valgykloje elgiasi darželinukai. Valgykla dirba „švediško stalo“ principu, tad vaikai apsitarnauja patys. Mažieji suomiai pasirodė esantys labai savarankiški.

Mokytojai stažuote patenkinti- įspūdžių daug, praplėstas kultūrinis akiratis, bendrauta su šiaurės kaimynais, įgyta patirties.

Mokytoja Asta Jankaitienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

/*54745756836*/