Vasario 21 –25 ir vasario 28 – kovo 4 dienomis Marijampolės PRC Sektoriniame praktinio mokymo centre sukurta šiuolaikine baze naudojosi atvykę mokiniai iš Vilniaus agroekologijos mokymo centro filialo „Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kiemo“ ir Smalininkų technologijų ir verslo mokymo centro. Šį kartą atvykę mokiniai, gilino žinias ir praktinius įgūdžius pagal Automechaniko mokymosi programos modulius „Elektros įrengimų techninė priežiūra ir remontas“ bei ,,Stabdžių techninė priežiūra ir remontas“.

Per savaitę mokiniai iš Dieveniškių detaliai išanalizavo ir palygino pagrindinių šiuolaikinių automobilių elektros įrengimų konstrukcijas, eksploatavimo ypatumus, techninės priežiūros ir remonto operacijas. Ypatingas dėmesys buvo skirtas Start-Stop sistemos variklio įjungimo įtaisams, „išmaniesiems“ generatoriams ir su jais naudojamoms akumuliatorių baterijoms. Kaip ir visi Centre apsilankę mokiniai, taip ir Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kiemo moksleiviai, susipažino su vis didesnį pagreitį įgaunančių elektrifikuotų automobilių tipais, konstrukcija ir pagrindinėmis saugaus eksploatavimo taisyklėmis. Svečiai naudojosi tikrojo hibrido Toyota Prius veikiančiu stendu, pagrindiniais vidutinio hibrido komponentais (48 V įtampos elektros mašina ir 48 V ličio jonų baterija).

Būtina pabrėžti, kad nors atvyko kiti moksleiviai, jų elgesys, motyvacija ir jau įgytos žinios patvirtino puikų Vilniaus agroekologijos mokymo centro Dieveniškių filialo įvaizdį, sukurtą sausio mėnesį buvusių moksleivių. Galima tik pasidžiaugti filialo administracija ir kolegomis mokytojais.

Kita mokinių grupė iš Smalininkų technologijų ir verslo mokymo centro, mokymų metu susipažino su automobilio stabdžių sistemos sandara, veikimu, gedimais ir jų šalinimo būdais. Atliko stabdžių mechanizmų priežiūros, dalių keitimo ir remonto darbus. Naudojantis specialiu kompiuteriniu stabdžių tikrinimo stendu patikrino automobilio stabdžių sistemos efektyvumą bei pašalino surastus stabdžių mechanizmų gedimus.

Būsimi automechanikai po intensyvių visos savaitės praktinių mokymų, išvyko gerokai patobulinę savo įgūdžius, kurie padės efektyviau numatyti ir pataisyti stabdžių sistemos gedimus ar atlikti jų priežiūros darbus.

Profesijos mokytojai Mindaugas Šnipaitis ir Vytautas Jančiukynas

Projektas ,,Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto sektoriniame praktinio mokymo centre“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

 

/*54745756836*/