2022 m. spalio 24 – 28 dienomis Marijampolės PRC sektoriniame praktinio mokymo centre trečią kartą lankėsi moksleiviai iš Vilniaus agroekologijos mokymo centro filialo „Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kiemas“. Šį kartą moksleiviai gilino praktinius įgūdžius pagal Automechaniko mokymosi programos modulį „Dyzelinių variklių maitinimo sistemų techninė priežiūra ir remontas“.

Šiuo metu didžiąją lengvųjų automobilių parko Lietuvoje dalį sudaro automobiliai dyzeliniais varikliais, todėl moksleiviai, įvertinę šią aplinkybę, nuo pat pradžių rimtai kibo į darbą.

Skirtingų gamintojų, modelių, pagaminimo metų varikliuose sumontuotos variklio maitinimo sistemos sudėtis ir veikimo principas šiek tiek skiriasi. Pirmiausia moksleiviai, ardydami ir surinkdami pagrindinius tokių sistemų komponentus (degalų baką, didelio slėgio siurblius, valdymo ir kontrolės elementus), susipažino su jų konstrukcija, darbo sąlygomis, analizavo atskirų komponentų ir jų dedamųjų darbingumo mažėjimo priežastis bei jo atstatymo galimybes.

Vėliau moksleiviai įvairiausiais metodais ir prietaisais mokėsi vertinti neišardytų komponentų techninę būklę. Jie įgijo pirminius darbo įgūdžius su diagnostiniu prietaisu, multimetru, osciloskopu, dūmamačiu, išmoko reikalingą informaciją surasti elektroninėje duomenų bazėje „Autodata“ ir kituose informacijos šaltiniuose.

Mokyklos administracijos dėka moksleiviai mokymuisi galėjo naudotis ne tik centro laboratorijose esančiais varikliais ir maketais, bet ir šiuolaikiniais mokomaisiais automobiliais, naudojamais vairuotojo teises siekiančių įgyti asmenų mokymui. Taip moksleiviai susipažino su šiuo metu eksploatuojamomis dyzelinių variklių maitinimo sistemomis ir jų diagnostikos bei techninės priežiūros operacijomis: įvairių gamintojų, modelių (kartų) Common Rail, „Siurblys-purkštuvas“ sistemomis.

Atlikdami užduotis moksleiviai demonstravo turtingą jau savo mokykloje įgytų žinių ir praktinių įgūdžių bagažą. Džiugu, kad visi septyni jauni žmonės noriai, sąžiningai ir kruopščiai stengėsi atlikti visas numatytas užduotis.

Profesijos mokytojas Mindaugas Šnipaitis

Projektas ,,Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto sektoriniame praktinio mokymo centre“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

/*54745756836*/