2022 m. rugsėjo 26-30 dienomis vyko praktiniai mokymai mokiniams, atvykusiems iš Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos. Užsiėmimai buvo organizuoti Marijampolės PRC sektoriniame praktinio mokymo centre.

Atvykusiems automechaniko specialybės mokiniams buvo vedamas praktinis mokymas pagal ,,Otto variklių maitinimo ir uždegimo sistemų techninė priežiūra ir remontas” modulį. Mokiniai gilino žinias apie automobilių variklių konstrukcijas, veikimą ir diagnostiką, aiškinosi ir nagrinėjo otto variklių maitinimo ir uždegimo sistemų ypatumus, panašumus ir skirtumus. Naudojant mokomuosius stendus ir automobilius, atliko ardymo ir surinkimo, elementų indentifikavimo, diagnostikos darbus.

Kita mokinių grupė iš Smalininkų technologijų ir verslo mokymo centro gilino praktinius įgūdžius pagal ,,C ir CE kategorijų motorinės transporto priemonės eksploatavimo” modulį. Mokymų metu mokiniai susipažino su transporto priemonių technine priežiūra, darbo ir poilsio režimų reikalavimais, ekonomišku transporto priemonių vairavimu, pneumatine stabdžių sistema. Taip pat mokiniai sužinojo apie automobilių prietaisų naudojimą, jų paskirtį, atliko įvairias praktines užduotis mokymo aikštelėje (pavyzdžiui, kaip taisyklingai įlipti ir taisyklingai sėdėti prie vairo). Mokiniai įsisavino žinias, kaip taisyklingai stabdyti, vairuoti ir pastatyti sunkvežimį, demonstravo įvairius manevrus su sunkvežimiu: vairavo vingiais į įkalnę įvairiu greičiu, apsisuko ir atliko posūkius ribotame plote, įvažiavo atbuline eiga į garažą, pastatė sunkvežimį pakrovimui – iškrovimui skirtoje vietoje prie rampos imitatoriaus.

Mokymų pabaigoje mokiniai įsivertino atliktas praktines užduotis ir pasiektus rezultatus.

Profesijos mokytojai Vidas Skilandis ir Arvydas Kasparavičius

Projektas ,,Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto sektoriniame praktinio mokymo centre“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

/*54745756836*/