Sausio 17-21 dienomis Marijampolės PRC Sektoriniame praktinio mokymo centre vyko praktiniai užsiėmimai Raseinių technologijos ir verslo mokymo centro mokiniams. Motorinių transporto priemonių kroviniams vežti specialybės mokiniams buvo vedamas praktinis mokymas pagal „Krovinių vežimas komerciniais tikslais“ modulį.

Mokymų metu mokiniai susipažino su transporto priemonių valdymo sistemomis, jų charakteristika ir veikimu, ekologišku (ekonomišku) transporto priemonių vairavimu, su kelių transportu susijusių teisės aktų reikalavimais ir jų taikymu bei vairuotojo vaidmeniu vežėjo reputacijai bei rizika, kylančia dėl vairuotojo darbo sąlygų. Susipažino su automobilių prietaisų naudojimu ir jų paskirtimi.

Mokiniai atliko įvairias praktines užduotis mokymo aikštelėje: kaip taisyklingai įlipti ir taisyklingai sėdėti prie vairo, atliko įvairius manevrus su sunkvežimiu, vairavo vingiais, į  įkalnę, įvairiu greičiu, apsisuko ir atliko posūkius ribotame plote, įvažiavo atbuline eiga į boksą (garažą), pastatė sunkvežimį pakrovimui-iškrovimui skirtoje vietoje prie rampos imitatoriaus. Įsisavino žinias, kaip taisyklingai stabdyti, vairuoti ir pastatyti sunkvežimį.

Mokiniai džiaugėsi praktiniu mokymu, nes įgijo naujų žinių apie krovinių vežimą, gavo puikią galimybę išmėginti savo vairavimo įgūdžius ir juos patobulinti.

Profesijos mokytojas Arvydas Kasparavičius

Projektas ,,Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto sektoriniame praktinio mokymo centre“ Nr.09.4.1-ESFA-T-736-02-0006 finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

 /*54745756836*/