Lapkričio 28 – gruodžio 4 dienomis Marijampolės PRC ekspeditoriaus profesijos mokytoja Asta Jankaitienė tobulinosi Maltoje. Pagal „Erasmus+“ profesinio mobilumo projektą „Dirbančių profesinio mokymo įstaigų mokinių ir absolventų gebėjimo mokytis darbinėje veikloje stiprinimas (V etapas)“ vyko tobulinti technologinių kompetencijų ekspeditoriaus darbo organizavimo srityje.

Stažuotė prasidėjo nuo pažinties su DHL INTERNATIONAL LTD įmone ir darbuotojais. Įmonė visame pasaulyje pirmauja logistikos paslaugų srityje. Šios įmonės pagrindinės veiklos sritys – tarptautinių siuntų, kurjerių paslaugų ir transportavimo veiklos.

Profesijos mokytojai teko ne tik susipažinti, kaip dirba transporto įmonė kitoje šalyje, bet ir gyvai bei ,,online“ būdu stebėti derybų procesą su klientais. Dalyvė sužinojo, kaip atrenkami kroviniai pagal šalių kodus, kaip apmokestinamos siuntos pagal zonų kodus ir kaip vykdomas jų sekimas informacinių technologijų pagalba. Geriau suprato, kaip vyksta krovinių srautų paskirstymas bei muitinės procedūros.

Stažuotės metu tobulino profesinius bei kasdieninės kalbos įgūdžius bendraudama su užsakymų priėmimo darbuotojais bei vietiniais gyventojais.

Dalyvė domėjosi Maltos švietimo sistema ir profesinio mokymo organizavimo specifika, plėtė kultūrinį akiratį. Aplankė daug miestų, muziejų, bažnyčių. Susirado naujų draugų ir profesijos kolegų. Žavėjosi Maltos gamta, kuri yra nepakartojama.

Savo įgytomis žiniomis pasidalins su kolegomis bei perteiks mokiniams pamokų metu.

Projektų vadovė Lina Klimavičienė

Šis leidinys (ar kūrinys) atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/