2022 m. spalio 10 – 29 dienomis kelininko/melioratoriaus profesijos mokiniai Gustas Ekleris, Modestas Grimalauskas ir Julius Iešmantas, pasinaudodami „Erasmus+“ programos projekto „Atrask save Europoje“ teikiama galimybe, išvyko išbandyti save svetur – į trijų savaičių trukmės profesinę praktiką Daugpilyje, Latvijoje.

Praktika vyko, atliekant kelių statybos ir tiesimo darbus: dėjome šaligatvio bortelius, tiesėme ir naujinome pėsčiųjų takus, ruošėme pagrindą trinkelėms, rekonstravome automobilių stovėjimo aikštelę, o naudodamiesi technikomis ir ekskavatoriais kasėme tranšėjas. Tokia praktika – puiki galimybė ne tik patobulinti profesinius įgūdžius, bet ir išmokti naujų darbo metodų bei technologijų, prisiliesti prie įvairios technikos, skirtingų kelio darbų, panaudoti išmoktas teorijos pamokas realiame gyvenime, patirti latvišką žmonių gyvenimo rutiną, dirbant pilną darbo dieną. Įgijome daugiau savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, išlavinome atsakomybės jausmą, patobulinome komunikacinius bei organizacinius įgūdžius.

Keliaujant po antrą pagal dydį Latvijos miestą – Daugpilį, esantį visai šalia Lietuvos sienos, prie Zarasų, susipažinome su miesto kultūra ir istorija. Vaikštinėjant po didelį ir puošnų senamiestį, grožėjomės architektūra, šiuolaikiškai įrengtais žydinčiais parkais, aplankėme Daugpilio tvirtovę – unikalųjį valstybinės reikšmės architektūros ir kultūros istorijos paminklą, kurio plotas daugiau nei 150 ha. Šiandien tai yra vienas iš populiariausių lankomų objektų Daugpilyje.

Neabejotina, jog įgytos žinios, patobulinti praktiniai-profesiniai įgūdžiai, perimta geroji užsienio kolegų patirtis labai pravers profesinėje srityje. Tai padės lengviau įsilieti į darbo rinką, padidins konkurencingumą, o patobulinti socialiniai įgūdžiai, tarptautinės kompetencijos, praplėstas kultūrinis-geografinis akiratis prisidėjo prie asmeninio tobulėjimo.

Projekto dalyviai

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.