Dažnai atrodo, kad priešingos lytys yra iš skirtingų planetų. Savaip matome, jaučiame ir suvokiame pasaulį. Skiriamės kūnu, emocijomis, mąstymu, gebėjimais, tačiau visi trokštame tų pačių dalykų – būti mylimi, suprasti ir gerbiami.

Socialinė pedagogė Milda Vidrinskaitė ir Jolita Petruškevičienė Marijampolės PRC mokiniams šiandien surengė kultūros paso paslaugos edukacijos renginį lytiškumo ugdymo tema „Meilės termometras“ ir „Vaisinga meilė“. Jį vesti atvyko lektorius ir lytiskumougdymas.lt veiklos koordinatorius Martynas Asakevičius. „Kiekvieną kartą nekantriai laukiu galimybės susitikti su paaugliais. Kiekvienas susitikimas, tai unikalus nuotykis. Nuostabu pažinti, išgirsti, pajausti kiekvieną edukacijos dalyvį, jo patirtis, mintis, nuotaikas. Dažnai mokiniuose atpažįstu save, juk kiekvienas tame ypatingame paauglystės laikotarpyje buvom. Nuoširdžiai stengiuosi jiems perteikti turimas žinias ir patirtis, kurios be galo svarbios siekiant geriau suprasti save ir kitą, išvengti sudėtingų gyvenimo situacijų. Susitikime paaugliams gali tekti išgyventi daug emocijų: juoko, ašarų, susirūpinimo ir kita. Mūsų paskaitų metu ištinka gyvenimas, o juk gyvenime būna visko. Mano didžiausias noras, kad kiekvienas asmuo po susitikimo jaustųsi tvirčiau, labiau gerbtų ir mylėtų save, gyvenimą ir aplinką“.

Mokiniai edukacijos metu sužinojo kokios fizinės, emocinės, protinės ir socialinės savybės būdingos daugumai vyrų ir moterų, kuo priešingos lytys skiriasi ir kuo yra panašios, kokia yra aplinkos įtaka moteriškumui ir vyriškumui, kas yra meilė ir kuo ji skiriasi nuo susižavėjimo ar įsimylėjimo, kokios yra meilės kalbos ir ko reikia tvirtai draugystei.

Marijampolės PRC mokiniai kartu su lektoriumi diskutavo ir gavo žinių apie žmogaus vertės suvokimą, patyčių prevenciją, savęs ir priešingos lyties pažinimą, lytinio potraukio ir lytinės tapatybės formavimosi supratimą, sugebėjimą skirti susižavėjimą, įsimylėjimą, sužinojo kaip atpažinti meilės išraiškas.

Labiausiai mokiniams įspūdį paliko lagaminas, kurį atidarius pamatė dar tik besiformuojančius kūdikius motinos pilvelyje. Galėjo juos paliesti, pajausti jų trapumą, gležnumą.

/*54745756836*/