Marijampolės PRC mokiniai vasario-balandžio mėnesiais aktyviai įsitraukė į ugdymo įstaigoje vykusį stalo žaidimo „Kaip gyveni?“ ciklą. Šis stalo žaidimas apie jausmus skirtas jaunimui ir suaugusiems. Tai priemonė grupiniams ir individualiems užsiėmimams, sukurta Saugaus vaiko centro psichologų – psichoterapeutų. Žaidimo pagalba tyrinėjami jausmai, santykiai, asmeniniai patyrimai, siekiama geresnio savęs ir kitų supratimo bei priėmimo. Žaidimas skatina atsiskleidimą grupiniame arba individualiame konsultavime, palengvina patirtų išgyvenimų įvardijimą ir supratimą.

I a gimnazijos klasės mokiniai užsiėmime dalyvavo grupiniame lygmenyje – po 4 mokinius. Kiekvienas žaidėjas gavo po lentelę, kurią žaidimo metu turėjo užpildyti jausmų kortelėmis. Atėjus mokinio eilei ir ištraukus iš kaladės kortelę, mokinys apsisprendžia, kurį langelį savo lentelėje nori uždengti. Pasirinkęs laikotarpį (praeitis, dabartis arba ateitis) bei gyvenimo sritį (aš, šeima, mokymasis, visa kita), jų susikirtimo langelį mokinys uždengia jausmo kortele ir papasakoja apie patyrimą, susijusį su šiuo jausmu. Iš viso galimų kombinacijų buvo virš 200, jų vieno žaidimo metu ,,išsemti“ neįmanoma, todėl mokiniai galėjo pakartotinai žaisti individualiame konsultavime.

Šių užsiėmimų metu mokiniai atrado įsisenėjusių arba esamų sunkumų, kuriuos galėjo aptarti su psichologu arba socialiniu pedagogu.

,,Erasmus+“ programos projektas ,,Parama sunkumus patiriantiems mokiniams“

Psichologė Edita Macijauskienė ir socialinė pedagogė Jolita Petruškevičienė

Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją

/*54745756836*/