2022 m. kovo 21 – 25 dienomis Lietuvoje įvyko tarptautinis „Erasmus+“ programos projekto ,,Digital ambassador of cultural heritage”( „Skaitmeniniai kultūrinio paveldo ambasadoriai”) trumpalaikiai mokinių grupių mainai, kuriuose dalyvavo Marijampolės PRC komanda bei partneriai iš Portugalijos, Latvijos, Rumunijos ir dviejų Turkijos mokyklų.

Susipažinimas su Lietuva pradėtas nuo šeimininkų miesto – Marijampolės. Marijampolės PRC įvykusio susitikimo metu direktorius Gražvydas Juodišius pasveikino atvykusius partnerius. Projektų vadovė Kamilė Koncevičiūtė plačiau papasakojo apie projektą, numatomas veiklas.

Tarptautinio mokymo(si) veiklos Lietuvoje tikslas – sukurti ir pristatyti bendrą video klipą. Pasirinkta ir pačių atlikta (perdainuota) „We are the world“ (aut. Michael Jackson, Lionel Richie) daina, kurioje skamba šalių tradiciniai muzikos instrumentai, o vaizdinėje medžiagoje pateikti kultūrinio paveldo objektai.

Marijampolės profesinio rengimo centro komanda, atvykusiems projekto dalyviams, suorganizavo gražiausių Lietuvos kraštovaizdžių bei architektūros objektų prisotintą maršrutą, kuriame svečiai buvo susipažindinti su šalies istorija, kultūra, paveldu. Aplankytas Marijampolės miestas svečius sužavėjo – mažame mieste apstu gražių vietų. Pasivaikščiojimas buvo praturtintas įdomiais Marijampolės PRC istorijos mokytojos Editos Sėdaitienės pasakojimais apie Marijampolę, jos istoriją.

Apsilankyta ir Kaune – Europos Kultūros sostinėje 2022. Svečių širdis pavergė miesto grožis. Aplankytas ir IX fortas, masinių žudynių vieta, didingas architektūrinis objektas, už kurio sienų slypi skaudi istorija. Kaune taip pat įvyko edukacinė veikla – susipažinimas su lietuvių nacionalinio patiekalo gamyba. Visos komandos kartu gamino cepelinus. Komandų nariai susėdę ragauti pačių pagamintos vakarienės dalinosi gera nuotaika, įspūdžiais apie Lietuvą, svečiai negailėjo klausimų Marijampolės PRC komandos mokiniams – gilinosi į šalies kultūrinius bei politinius klausimus, „virė“ nuotaikingos diskusijos.

Ekskursijos į Vakarų Lietuvą metu aplankyta Kuršių Nerija, Palanga, Klaipėda. Pirmoji stotelė pajūryje – Jūrų muziejus su edukacine programa, kurioje buvo įgyta daugiau žinių apie šalies nacionalinį jūrinį paveldą, tradicinę laivybą, gyvenimą pajūryje. Kelionė buvo tęsiama aprodant autentišką, UNESCO saugomą Kuršių Nerijos kraštovaizdį, aplankyta Nida, Parnidžio kopa, Saulės laikrodis, tradiciniai žvejų kaimai, kurortinės gyvenvietės, profesionalios architektūros statiniai. Pasivaikščiota ir kurortiniame Lietuvos mieste – Palangoje. Partnerius itin sudomino grafų Tiškevičių rūmuose įkurtas Gintaro muziejus. Dieną vainikavo bendra dalyvių vakarienė Marijampolėje, kurios metu buvo ragaujami tradiciniai lietuvių patiekalai bei gėrimai.

Paskutinę veiklos dieną atvykusieji šalių atstovai turėjo galimybę apsilankyti senojoje Lietuvos sostinėje – Trakuose. Apie Karaimų istorinį pėdsaką pasikalbėta ragaujant tradicinį jų patiekalą – kibinus. Prie Trakų pilies įvyko iškilmingas dalyvių sertifikatų įteikimas, o Vilniuje svečiai leidosi į vaizdais bei istorijomis turtingą žygį.

Džiugu, kad projekto dalyviams buvo įdomi Lietuvos istorija, architektūra, kultūra. Labai didžiuojamės, galėdami pristatyti savo šalį kolegoms bei sėkmingai bendradarbiauti projektinėse veiklose, plečiant kultūrinį akiratį ir pažįstant svečias šalis. Trumpalaikiai mokinių grupių manai užbaigti su mintimi, kad nors ir mūsų visų kultūros, papročiai, tradicijos – skirtingi, bet mes visi esame panašūs ir nelabai kuo skiriamės, nes galime bendrauti, keliauti, juoktis, apsikabinti, kurti ir bendradarbiauti kartu.

Informaciją apie projekto veiklas ir rezultatus galite rasti projekto internetinėje svetainėje https://d-ambassadors.com/.

Projektų vadovė Kamilė Koncevičiūtė

Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

/*54745756836*/