2022 m. spalio 1 – 28 dienomis devyni Marijampolės profesinio rengimo centro automechaniko profesijos mokiniai – Darijus, Domantas, Gediminas, Gintaras, Marijus, Modestas, Paulius, Rokas ir Pijus – dalyvavo 30 dienų trukmės stažuotėje Berlyno mieste, Vokietijoje.

Dalyviai pasakojo, jog tai buvo puikios patirtys ir įspūdžiai. Visi poromis arba trise dirbo skirtinguose autoservisuose. Vieni tobulino įgūdžius, atlikdami nesudėtingus važiuoklės remonto darbus: mokėsi keisti ratus, juos balansuoti, tikrinti stabdžių sistemą, keisti kaladėles ar stabdžių diskus, šarnyrus ar paprastus sujungimo mazgus ir amortizatorius. Kitiems teko išbandyti variklio remonto darbus, įpurškimo sistemos, užvedimo, pavarų dėžės remontą, alyvos ir filtrų keitimą.

Mokydamiesi iš patyrusių specialistų, stažuotės dalyviai realiose darbo vietose autoservisuose įgijo naujų profesinių kompetencijų, pagerino savo bendruosius profesinius ir asmeninius gebėjimus bei įgūdžius, ypač siekiant prisitaikyti prie šiandieninės darbo rinkos, didinant konkurencingumą ir užtikrinant sėkmingo įsidarbinimo galimybes ateityje.

Tarptautinės praktikos metu mokiniai turėjo galimybę pažinti ir pačią Vokietijos sostinę – Berlyną, kuri yra viena didžiausių sostinių Vakarų Europoje, milžiniškas turistų traukos centras. Berlynas garsus savo kultūriniu gyvenimu: čia gausu muziejų, galerijų, istorinių paminklų, įvairių pasilinksminimo vietų, skirtingų subkultūrų susirinkimų vietų. Berlyne stažuotės dalyviai aplankė technologijų „Technik“ ir istorijos „Stasi“ muziejus, pamatė kultūrinius objektus: Brandenburgo vartus, Vokietijos Parlamento būstinę – Reichstagą, Berlyno katedrą, pasivaikščiojo Kurfiurstendamo bulvaru.

Atlikę tarptautinę praktiką, mokiniai ne tik patobulino profesinius, specifinius ir praktinius įgūdžius, bet įgijo tarpkultūrinio sąmoningumo patirties, praplėtė kultūrinį akiratį, įgavo daugiau tolerancijos, pasitikėjimo savimi, drąsos. Tikimės, kad tai padės ateityje rasti kelią, ieškant sėkmingesnio įsidarbinimo galimybės.

Projekto dalyviai

„Erasmus+“ programos mobilumo projektas „Atrask save Europoje“.
Šis kūrinys atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją